Κύπελλο Ελλάδος: Ο διαστημικός Κουμεντάκης έστειλε τον ΠΑΟΚ στον τελικό – Μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού στο 5ο σετ

Καταπληκτικό παιχνίδι και στο δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό με τους Θεσσαλονικείς να παίρνουν το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στο πρώτο σετ και με σταθερότητα στην επίθεση κατάφερε να κάνει το 1-0 με 25-19, βάζοντας από νωρίς τις βάσεις νίκης. Ο Ολυμπιακός έβγαλε σημαντική αντίδραση και παρα τις προσπάθειες του ΠΑΟΚ να τον πλησιάσει στο σκορ, οι ερυθρόλευκοι έκαναν το 1-1 με 22-25.

Ο ΠΑΟΚ πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 2-1 και 25-22, ανεβάζοντας ξανά την απόδοση του αλλά είδε τον Ολυμπιακό να απαντάει ξανά με νέα ισοφάριση για το 2-2 με 17-25, οδηγώντας την αναμέτρηση στο ται μπρεικ.

Εκεί ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός από την αρχή του σετ και με τον Κουμεντάκη πρώτο βιολί έγραψε το 3-2 με 15-10, κλείνοντας και αυτός μια θέση στον τελικό απέναντι στον Φοίνικα Σύρου στις 19:15.