Β’ Εθνική: Υπερπροσπάθεια του ΓΑΣ επί του πρωτοπόρου Μακεδονικού αλλά ήττα στις λεπτομέρειες

Την ήττα με 71-64 μέσα στον Μακεδονικό γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής.

Οι παίκτες του Τάκη Φωτεινάκη ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ωστόσο για ακόμα μια φορά μίλησε η εμπειρία των γηπεδούχων και με επί μέρους 25-13 στη τελευταία περίοδο έφτασε δύσκολα στο ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτοι σκόρερ για τον ΓΑΣ οι Ναλμπάντης και Κάλτσος με 11 πόντους και ένα τρίποντο αμφότεροι, ενώ από 15 είχαν οι Αζίζης και Φλιάτης για τους γηπεδούχους.

Διαιτητές: Ξενικάκης ,Λυγούρας, Καντερές

Δεκάλεπτα: 9-12, 29-30, 46-51, 71-64

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 13 , Ρόπουτης 10(2), Βαρδής, Γκύζης 5(1), Αζίζης 15(2) , Στόλης 2, Φλιάτης Ι. 5(1), Φλιάτης Γ. 15, Γεωργάκης 6.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης 5(1), Μπορμπίδης 1, Ζεκεριέ 7(1), Περρής 7, Κάλτσος 11(1), Γκιουζελίδης 2, Κουτσοβασίλης 8(2), Ναλμπάντης 11(1), Παπανδρεόπουλος, Μαλανδρής 6, Χαλίλ 4.