Α2 Ανδρών: Βόλτα στην Παμβώτιδα και νίκη των Κυκλώπων με ρεσιτάλ Πιστόλα στα Γιάννενα

Με κορυφαίο σκόρερ τον Πιστόλα που σημείωσε οκτώ τέρματα, οι Κλυκλωπες Αλεξανδρούπολης πέρασαν νικηφόρα και από τα Γιάννενα αφού επικράτησαν του τοπικού Αθλητικού Ομίλου το μεσημέρι της Κυριακής με σκορ 29-26.

Η ομάδα του Έβρου πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα στο 15′ (6-7 από 6-4) και δεν το έχασε ποτέ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε με τον Γλήνια κάτω από τα γκολποστ αφού τραυμτίστηκε ο Καραβασίλης.

Τα δεκάλεπτα: 6-4, 9-10, 12-16 (ημίχρονο), 14-19, 21-23, 26-29 (τελικό αποτέλεσμα).

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Σιαράβας Κ., Γότσης 4, Παϊραμάνης 5, Αρλέτος, Τζελέπη 1, Χαβέλας, Ρίζος, Γεωργίου 8, Νάκος 5, Σιώμος 2, Σιαράβας Λ., Ζώης, Λέτσιος, Χοϊνάς, Κέγκος.
ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαχρήστου): Χαραλαμπίδης 6, Τουλιόπουλος 4, Καραβασίλης 1, Οικονόμου 1, Χαραλαμπάκης, Μπλίντοφ 1, Ναβροζίδης 2, Γλήνιας, Γκάρας 6, Πιστόλας 8.