LIVE από το Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων για την 26η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη για την 26η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη για την 26η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 13:55 Η Ξάνθη επέστρεψε στις νίκες μετά από 6 ανεπιτυχή αποτελέσματα και μετά το 3-0 επί του ΠΑΟΚ Β’ θέλει να συνεχίσει στο τροχιά νικών, έστω και αν έχει χάσει το τρένο της ανόδου.

Ώρα 14:06 Αντίθετα τα Τρίκαλα παλεύουν για την παραμονή ωστόσο προέρχονται από 4 συνεχόμενες ήττες με το ίδιο σκορ (3-0), κόντρα σε Πιερικό, ΠΑΟΚ Β’, Καρδίτσα και Απόλλωνα Πόντου. Η τελευταία νίκη ήταν με 0-1 κόντρα στον Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη.

Ώρα 14:15 Η Ξάνθη είναι στην 4 θέση με 39 βαθμούς σε 23 αγώνες, 19 ολόκληρους κάτω από την πρωτοπόρο Βέροια που έχει 58 σε 24 παιχνίδια. Τα Τρίκαλα είναι στην πρότελευταία θέση μαζί με τον Ολυμπιακό Βόλου με 20 βαθμούς. Ωστόσο οι Βολιώτες έχουν 24 ματς και τα Τρίκαλα 23.

Ώρα 14:24 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ίτσο, Μιχαήλ, Παπάζογλου, Τσιλιγγίρης, Διαμαντόπουλος, Ουνγιαλίδης, Αλί Μπαμπά, Βιθέντε, Τζανακάκης, Δόρης, Κρητικός.

Ώρα 14:28 Η ενδεκάδα των Τρικάλων: Περλέσι, Σανδραβέλης, Χειρίτρανας, Ριζογιάννης, Γκοβίνας, Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος, Ελευθεριάδης, Μυλόπουλος, Μανίσογλου.

Ώρα 14:36 Ολοκληρώνεται η προθέρμανση των δύο ομάδων.

Ώρα 14:43 Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

6′ Η Ξάνθη βρίσκει δίχτυα με τον Δόρη αλλά ο Τσέτσιλας το ακυρώνει για επιθετικό φάουλ. Παραμένει το 0-0.

15′ Γκολ για τα Τρίκαλα. Ο Μυλόπουλος ανοίγει το σκορ με κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ του Ριζογιάννη. ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη 1-0.

20′ Προσπαθεί να απαντήσει η Ξάνθη, με το σουτ του Ριζογιάννη να περνάει λίγο άουτ.

23′ Νέα τελική με το σουτ του Αλί Μπαμπά, αλλά μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ των Τρικάλων.

27′ Αναγκαστική αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Ζησόπουλος στη θέση του Πέλκα που δεν μπορεί να συνεχίσει.

29′ Εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Κρητικού, η μπάλα περνάει άουτ.

32′ Κίτρινη στον Βιθέντε.

40′ Πέντε λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις για το τέλος της ανάπαυλας, παραμένει το 1-0.

43′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τα Τρίκαλα πριν το ημίχρονο. Ο Κλεμέντε περνάει στη θέση του Ελευθεριάδη.

44′ Αυτό σημαίνει πως οι γηπεδούχοι έχουν δικαίωμα για ακόμα μια διακοπή για αλλαγή στο β’ μέρος, με εξαίρεση αν πραγματοποιηθεί αλλαγή στην ανάπαυλα.

45+1′ 3 λεπτά οι καθυστερήσεις.

45+4′ Ημίχρονο στα Τρίκαλα. ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη 1-0.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

47′ Τριπλή αλλαγή στην ανάπαυλα για τον ΑΟΞ. Τανζού, Μπάτζιος και Δεληγιάννης αντί των Ουνγιαλίδη, Παπάζογλου και Δόρη.

50′ H Nίκη Βόλου είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας από το πρώτο μέρος.

59′ Γκοοοοολλλλ για την Ξάνθη. Ο Κρητικός βρέθηκε απέναντι από τον Περλιέσι και πλάσραε εύστοχα για την ισοφάριση. ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη 1-1.

67′ Τεράστια ευκαιρία για την ολική ανατροπή με τον Περλιέσι αυτή τη φορά να έχει απάντηση στο σουτ του Κρητικού.

68′ Κίτρινη στον Τζανακάκη.

69′ Αλλαγή για τον ΑΟΞ. O Πολίμος περνάει στη θέση τουτραυματία Δεληγιαννίδη.

75′ Πέμπτη αλλαγή για τον Ανυφαντάκη. Ο Τσελεμπάκης στη θέση του σκόρερ Κρητικού.

78′ Τελική ευθεία στην αναμέτρηση. Ψάχνει την ανατροπή η Ξάνθη αλλά παραμένει το 1-1.

84′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Φουτσίνι στη θέση του σκόρερ Μυλόπουλου.

90′ 4 λεπτά η καθυστερήσεις.

90+4′ Τέλος αγώνα. ΑΟ Τρίκαλα – ΑΟ Ξάνθη 1-1.