LIVE από τα Πηγάδια για την 25η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ για την 25η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ για την 25η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 16:10 H Ξάνθη έχει χάσει το κυνήγι της πρωτιάς εδώ και αρκετό καιρό, ωστόσο θέλει να επιστρέψει στις νίκες για να σταματήσει το αρνητικό σερί των 6 συνεχόμενων παιχνιδιών χωρίς τρίποντο.

Ώρα 16:15 Βαθμολογικά αδιάφορος είναι λίγο-πολύ και ο ΠΑΟΚ Β’, που έτσι κι’ αλλιώς δεν μπορεί ούτε να υποβιβαστεί αλλά ούτε να ανέβει κατηγορία (ακόμα και αν τερμάτιζε πρώτος). Προέρχεται από δύο νίκες στα τρία τελευταία παιχνίδια κόντρα σε Τρίκαλα και Απόλλωνα Πόντου, ενώ ενδιάμεσα είχε ηττηθεί από την Καρδίτσα.

Ώρα 16:21 Η Ξάνθη βρίσκεται στην 4η θέση με 36 βαθμούς σε 22 αγώνες, 22 ολόκληρους βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Βέροια που έχει και δύο παραπάνω παιχνίδια. Ο ΠΑΟΚ Β’ είναι στην 7η θέση με 32 βαθμούς σε 22 παιχνίδια.

Ώρα 16:28 Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο γήπεδο του Μακεδονικού η Ξάνθη είχε περάσει με 0-1 χάρη στο γκολ του Γκινσάρι από το 3ο λεπτό, ενώ είχε αστοχήσει σε πέναλτι ο Ιμπραΐμι για το 0-2 που ωστόσο δεν στοίχισε, αφού ο ΑΟΞ πήρε το τρίποντο με τον Νίκο Κεχαγιά στον πάγκο.

Ωρα 16:35 Η ενδεκάδα του Κώστα Ανυφαντάκη: Ίτζο, Μιχαήλ, Παπάζογλου, Τσιλιγγίρης, Θυμιάνης, Δεληγιαννίδης, Διαμαντόπουλος, Ουνγιαλίδης, Τσέλιος, Αλί Μπαμπά και Γκόμεζ

Ωρα 16:37 Η ενδεκάδα του Παμπλο Γκαρσια: Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος, Σαλαμούρας, Μελετίδης, Τσοπούρογλου, Χατζηστραβός, Τζίμας και Πανίδης.

Ωρα 16:41 Στον πάγκο της Ξάνθης βρίσκονται οι Γιακουμής, Τσελεμπάκης, Τζανακάκης, Γκινσάρι, Τανζού, Μπάτζιος, Δημητριάδης, Δόρης και Αλέξις.

Ωρα 16:44 Στον πάγκο του ΠΑΟΚ καθονται οι Μάροβιτς, Σπυρίδης, Γρόσδης, Γκορντεζιάνι, Ουεντραόγκο, Καλουτσικίδης, Κούτσιας, Κουλιεράκης και Τσαούσης.

Ωρα 16:48 Διαιτητής ο Κώστας Κατοίκος με βοηθους τους Κακαφώνη και Σάββα. Τέταρτος ο Πουλικίδης.

Ωρα 16:52 Ελάχιστος κοόμος στο γήπεδο, λιγότερο από δέκα λεπτά πριν την έναρξη και ενώ ολοκληρώθηκε η δράση στα υπόλοιπα ματς.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

1′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη να ανοίξει το σκορ στα 55”, όταν ο Τσιλιγγίρης με εξαιρετική τρίπλα απέφυγε τον αντίπαλό του, αλλά το σουτ έφυγε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

10′ Διαδικαστικά τα πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση.

15′ Γκοοοοοολλλ για την Ξάνθη. Ο Αλί Μπαμπά πλασάρει εύστοχα τον Μπουργκάνη και ανοίγει το σκορ. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ 1-0

17′ Κίτρινη στον Τσιλιγγίρη.

18′ Τεράστια ευκαιρία για το δεύτερο γκολ με τον Διαμαντόπουλο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

25′ Πολύ καλός ρυθμός στο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Ανώτερη η Ξάνθη δίκαια μπροστά στο σκορ.

26′ Σουτ του Πανίδη, μπλοκάρει ο Ίτσο χωρίς πρόβλημα.

40′ Πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο έχει πέσει ο ρυθμός. Πάντα μένει το 1-0.

45′ 3 λεπτά έξτρα χρόνος.

45+4′ Τέλος ημιχρόνο. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ 1-0.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

46′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΞ. Ο Γιακουμής παίρνει τη θέση του Ίτσο που δεν μπορεί να συνεχίσει.

55′ Χαμηλό τέμπο στο ματς. Παραμένει το 1-0.

58′ Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ Β’ με το σουτ του Κούτσια να περνάει λίγο άουτ.

71′ Πέναλτι για την Ξάνθη. Το κέρδισε ο Τσέλιος μπαίνοντας στην μεγάλη περιοχή από τη δεξιά πλευρά.

73′ Γκοοοοοοολλλλ για τον ΑΟΞ. Ο Βιθέντε το εκτελεί εύστοχα και τελειώνει το ματς για τον ΑΟΞ. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ 2-0.

87′ Γκοοοολλλ για τον ΑΟΞ. Ο Αλί Μπαμπά βάζει το κερασάκι στην τούρτα του ΑΟΞ για το 3-0. ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ Β’ 3-0.

90+3′ Τέλος αγώνα. Η Ξάνθη επέστρεψε στις νίκες έστω και αργά και πήρε το τρίποντο κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’.