ΕΠΣ Έβρου: Με αέρα πρωταθλητή ο Ιπποκράτης νίκησε και τον Ατρόμητο Άβαντα! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Mε τρία παιχνίδια να διεξάγονται σήμερα Κυριακή 20 Μαρτίου, ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Η απίστευτη πορεία της ομάδας του Ιπποκράτη δεν σταματά. Οι «γιατροί» του Μιχάλη Παπάζογλου έκαναν το 11/11 με αυτόν στον πάγκο τους στο φετινό πρωτάθλημα. Στο σημερινό παιχνίδι επικράτησαν του Ατρόμητου Άβαντα με 5-0 χάρη στα δυο τέρματα των «Τρανό», «Κυριγκόλ» και ένα του Παπάζογλου.

Μεγάλη έκπληξη προκαλεί η νίκη του ουραγού Ποντιακού Αλεξανδρούπολης μέσα στις Καστανιές επί του Άρδα με 1-3. Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι και ισοφαρίστηκαν πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο β’ ημίχρονο πέτυχαν άλλα 2 τέρματα και έφυγαν με το διπλό από μια δύσκολη έδρα.

Με ένα τέρμα του πολύπειρου επιθετικού και αρχηγού της Χρήστου Γιαννόπουλου η ΑΕΔ πήρε τη νίκη κόντρα στον Έβρο Σουφλίου που ήθελε έστω και τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 18ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗΣ)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Ατρόμητος Άβαντα 5-0 (16′, 89′ Κυριζάκης, 35′, 40′ Τρανόπουλος, 49′ Παπάζογλου)
ΑΕ Διδυμοτείχου – Έβρος Σουφλίου 1-0 (68′ Γιαννόπουλος)
Άρδας Καστανεών – Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 1-3 (40′ Σιγρέκης – 20′ Αντωνακούδης, 65′ Καλαϊτζίδης, 75′ Αγγελακάκης)