Α2 Ανδρών: Παρουσία δημάρχου η ανατρεπτική ισοπαλία των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης με την Κοζάνη

Ισόπαλοι με σκορ 25-25 αναδείχθηκαν στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” της Αλεξανδρούπολης οι Κύκλωπες με την Κοζάνη, σε ματς χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον για τα πλέι οφ της Α2 Ανδρών Χάντμπολ.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη την διαρκειά του με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι, αλλά πέντε λεπτά πριν το φινάλε με ένα σερί 3-0 την Κοζάνη να παίρνει προβάδισμα με 22-24. Παρόλα αυτά οι Εβρίτες κατάφεραν στο τέλος να ισοφαρίσουν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην κερκίδα βρέθηκε ο δήμαρχος Αλεξανδρούπολης Γιάννης Ζαμπούκης αλλά και ο βουλευτής Έβρου Χρήστος Δερμετζόπουλος, όπως αποκάλυψε η ίδια η ομάδα των Κυκλώπων.

Διαιτητές: Ουζούνης – Μπαλάκος. Δίλεπτα: 3-7
Τα δεκάλεπτα: 5-4, 7-7, 13-12 (ημίχρονο), 17-15, 22-21, 25-25 (τελικο αποτέλεσμα)

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Οικονόμου 2, Χαραλαμπίδης 4, Μπλίντοφ 2, Παπανδρέου, Πιστόλας 8, Ναβροζίδης 8, Καραβασίλης Δ., Μπασδάνης 1, Τουλιόπουλος, Νικολαΐδης, Κωστόπουλος, Χαραλαμπάκης.