Super League 2: Άνετη επικράτηση του ΠΑΟΚ Β’ επί των Τρικάλων πριν το παιχνίδι με τον ΑΟΞ! Η νέα βαθμολογία

Ο ΠΑΟΚ Β’ του Πάμπλο Γκαρσία νίκησε 3-0 τα Τρίκαλα σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Super League 2.

Λίγες μέρες πριν το Κυριακάτικο παιχνίδι του με την Ξάνθη (17:00) ο Δικέφαλος επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο και πλέον μετά από 22 παιχνίδια βρίσκεται στην 7η θέση έχοντας 32 βαθμούς. Στον αντίποδα τα Τρίκαλα είναι σε δύσκολη θέση καθώς βρίσκονται στην 14η θέση με 20 βαθμούς σε 23 παιχνίδια.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζίμα στο 32′ με τον Πανίδη να διαμορφώνει το 2-0 στο 45′ με σουτ. Το τελικό 3-0 έγραψε ο Γκορντεζιάνι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επίσης με σουτ.