ΕΠΣ Ξάνθης: Κρίθηκε ο τίτλος τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε, διακοπή λόγω έλλειψης παικτών στους Τοξότες! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Κρίθηκε και μαθηματικά ο τίτλος στην Α’ ΕΠΣ Ξάνθης μετά την επικράτηση του Αρη Πετεινού στην έδρα του Απόλλωνα Διομήδειας και μάλιστα με ανατροπή, αφού οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν.

Έτσι ο Πετεινός έφτασε τουςς 50 βαθμούς και διατήρησε το +10 από την Θαλασσιά που δύσκολα, στο δεύτερο ημίχρονο, έκαμψε με 1-0 την αντίσταση του ΑΟ Βιστωνίδας.

Το Κουτσό νίκησε εκτός έδρας την Ασπίδα Ξάνθης στο ΔΑΚ, Ζυγός και Δροσερό αναδείχθηκαν ισόπαλοι ενώ το παιχνίδι Αετός Τοξοτών – Ερμης Μάνδρας διεκόπη λίγο μετά το 20λεπτο καθώς οι φιλοξενούμενοι έμειναν με επτά παίκτες (κατέβηκαν να αγωνιστούν με εννιά, στην πορεία τραυματίστηκαν δύο και ενώ ήδη έχαναν με 2-0).

Χθες η Γενισέα είχε ηττηθεί στη Νεάπολη από τον τοπικό Απόλλωνα με 1-0.