Πανελλήνιο Κλειστού Στίβου: 7η η Δήμητρα Τσουκαλά στην κούρσα της μιας ανάσας, 12ος στο μήκος ο Κώστας Μητρομάρας

Την 7η θέση κατέκτησε ο Δήμητρα Τσουκαλά του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής στα 60 μέτρα, δηλαδή την κούρσα της μιας ανάσας που είχε και τις πιο πολλές συμμετοχές, του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου Ανδρών Γυναικών.

Η Τσουκαλά έτρεξε σε 7.54 και αν μπορούσε να είναι ένα δέκατο πιο γρήγορη θα μπορούσε να διεκδικήσει μέχρι και μετάλλιο, αφού η Μαρία Γάτου του ΠΑΟΚ κατέκτησε το χάλκινο με 7.47. Η Ραφαηλία Σπανουδάκη της Ηλιούπολης κατέκτησε το χρυσό με 7.23 ενώ δεύτερη ήταν η Άρτεμις Αναστασίου του Παναθηναϊκού με 7.41.

Ο ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής είχε και δεύτερη συμμετοχή σε τελικό την πρώτη ημέρα του Πανελληνίου, χάρη στον Κωνσταντίνο Μητρομάρα που κατέλαβε την 12η θέση στο τριπλούν με 13.43μ, όσα και ο 13ος και τελευταίος Χρήστος Γούσης της Φιλοθέης. Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο πολυνίκης του θεσμού Δημήτρης Τσιάμης του Ολυμπιακού με 16.27μ.