Διακοπή στο φινάλε σε αγώνα στην Ροδόπη! Περιμένουν την αστυνομία για να κλεισει το φύλλο αγώνος…

Επεισοδιακή κατάληξη είχε ο αγώνας της Ένωσης Ασωμάtων με την Δόξα Γρατινής με τον αγώνα να μην ολοκληρώνεται 15 λεπτά πριν το φινάλε μετά από το τρίτο τέρμα που σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι.

Συγκεκριμένα σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες που φτάνουν στο ThrakisportS, στο 78′ ο Κατσίκης έκανε το 2-3 με τους γηπεδούχους που έπαιζαν με 9 παίκτες λόγω 2 αποβολών, να διαμαρτύρονται στον διαιτητή Χουσκόγλου, ο οποίος απέβαλλε έναν ακόμη παίκτη τον Ασωμάτων γιατι τον χτύπησε. Ακολούθησε ένταση με διακοπή του αγώνα και ακόμη δυο αποβολές.

Μάλιστα οι διαιτητές περιμένουν και την αστυνομία για να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Για την ιστορία οι Ασώματοι προηγήθηκαν 2-1 στο ημίχρονο με την Γρατινή με χατ τρικ του Κατσίκη να γυρνά το σκορ σε 2-3 (φώτο αρχείου).

Θυμίζουμε την προηγούμενη εβδομάδα η ομάδα των Ασωμάτων απείλησε με αποχώρηση εαν συνεχιστούν οι εις βάρος της διαιτησίες όπως έγινε με την Αναγέννηση Θρυλορίου.