ΕΠΣ Έβρου: Η σύνοψη του Σαββατοκύριακου! Αποτελέσματα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Με την 14η αγωνιστική στην Α’ και την 12ης αγωνιστικής στη Β’ Κατηγορία συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο στην Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου και το ThrakiSportS κάθε πρωί Δευτέρας θα σας παρουσιάζει σε μια ανάρτηση την σύνοψη με όλα τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική σε όλες τις κατηγορίες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες στην Α’ και Β’ Κατηγορίες και τα αποτελέσματα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 14ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ Νεοχωρίου – Ατρόμητος Άβαντα 1-0
Άρδας Καστανέων – Θράκη Φερών 1-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 0-4
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου 3-7
Έβρος Σουφλίου – Ορέστης Ορεστιάδας 2-3
Ένωση Οινόης – ΑΟ Μαΐστρου 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 14 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 39 (47-4)
———————————————–
2. Ατρόμητος Άβαντα 31 (46-17)
3. Ορέστης Ορεστιάδας 30 (40-13)*
4. ΑΕ Διδυμοτείχου 26 (40-13)**
5. Θράκη Φερών 22 (23-13)
6. ΑΟ Νεοχωρίου 22 (17-25)
7. Άρδας Καστανεών 21 (19-18)
8. Έβρος Σουφλίου 13 (14-31)
9. ΑΟ Μαΐστρου 11 (16-33)
———————————————–
10.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 10 (18-24)*
———————————————–
11. Ένωση Οινόης 9 (7-43)
12. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 2 (13-57)
* Οι ομάδες με ένα παιχνίδι λιγότερο λόγω αναβολής
** Η ΑΕΔ έχει δύο παιχνίδια λιγότερα λόγω αναβολής

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η, 19,20-21/2)
ΑΟ Μαΐστρου – Άρδας Καστανέων
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Ποντιακός Αλεξανδρούπολης
Ατρόμητος Άβαντα – Θράκη Φερών
ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΟ Νεοχωρίου
Ορέστης Ορεστιάδας – Ένωση Οινόης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Διγενής Ακρίτας Σάκκου – ΠΑΕ Ριζίων 0-1
Ακρίτας Ορμενίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας 0-0
Ομόνοια Φυλακίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου 1-5
Δόξα Ορεστιάδας – Αετός Λεπτής 1-1
Ρεπό: Ηρακλής Σαγήνης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ακρίτας Νέας Βύσσας 31 (31-1)*
——————————————-
2. ΠΑΕ Ριζίων 26 (33-6)
3. Ακρίτας Ορμενίου 21 (21-12)
4. Ηρακλής Σαγήνης 19 (17-7)*
5. Διγενής Ακρίτας Σάκκου 17 (24-18)
6. Αετός Λεπτής 16 (17-20)
7. Ατρόμητος Ασπρονερίου 10 (17-22)
8. Δόξα Ορεστιάδας 7 (14-43)
9. Ομόνοια Φυλακίου 6 (19-42)*
* Οι ομάδες με ένα αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 19,20-21/2)
Αετός Λεπτής – ΠΑΕ Ριζίων
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Διγενής Ακρίτας Σάκκου
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Ηρακλής Σαγήνης
Ομόνοια Φυλακίου – Ακρίτας Ορμενίου
Ρεπό: Δόξα Ορεστιάδας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Καππαδοκών 0-5
Νίκη Απαλού – ΑΕ Νέας Χηλής 4-2
Νίκη Άνθειας 1959 – Ακρίτας Δαδιάς 2-2
ΑΟ Αρίστεινου – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 2-1
Αθλητική Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – ΑΟ Μάκρης 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΑΟ Μάκρης 29 (30-10)
———————————————
2. Νίκη Απαλού 24 (37-17)
3. Ακρίτας Δαδιάς 23 (32-19)
4. ΑΟ Αρίστεινου 22 (25-17)
5. ΑΟ Καππαδοκών 18 (21-14)
6. ΑΕ Κορνοφωλιάς Λυκόφης 15 (20-20)
7. ΑΕ Νέας Χηλής 14 (22-22)
8. Νίκη Άνθειας 1959 12 (17-33)
9. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 8 (12-22)
10. ΑΟ Δορίσκου 4 (13-45)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η, 19-20/2)
ΑΟ Καππαδοκών – Αθλητική Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης
ΑΟ Δορίσκου – Νίκη Απαλού
ΑΕ Νέας Χηλής – Νίκη Άνθειας 1959
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Αρίστεινου
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – Ακρίτας Δαδιάς