LIVE από τα Πηγάδια για την 18η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός για την 18η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός για την 18η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 15:55 Στις νίκες θέλει να επιστρέψει ο ΑΟΞ μετά το αναπάντεχο στραβοπάτημα και το 0-0 με τον Πανσερραικό στα Πηγάδια για την εξ αναβολής 13η αγωνιστική. Ο ΑΟΞ στα τελευταία 6 παιχνίδια έχει 3 ισοπαλίες, 2 ήττες και μόλις 1 νίκη στο 5-2 με την Καρδίτσα, ψάχνοντας το restart στην έναρξη του β’ γύρου.

Ώρα 16:05 Ο Πιερικός έχει να παίξει από τις 2 Φεβρουαρίου και το εντός έδρας 2-2 με τον Ηρακλή. Η τελευταία του νίκη ήταν στις 23 Ιανουαρίου με 1-0 επί του Απόλλωνα Πόντου, ενώ στο μεταξύ ακολούθησαν η ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες (1-1) και η ήττα από την Αναγέννηση στην Καρδίτσα (2-0).

Ώρα 16:13 Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτός από το τρίποντο για τον ΑΟΞ, καθώς η Βέροια κατάφερε να κερδίσει τον Αλμωπό Αριδαίας με 1-2 στην χθεσινή αναμέτρηση (12/2), ξεφεύγοντας με 10 βαθμούς από τον τρίτο ΑΟΞ, που θέλει τη νίκη με τους Κατερινιώτες για να ξαναπλησιάσει στους 7. Στη 2η θέση η ΑΕΛ με 33 πόντους, ενώ στην 4η είναι η Αναγέννηση Καρδίτσας με 25, έχοντας δώσει μόλις 12 παιχνίδια, ενώ αυτή τη στιγμή είναι στο 0-0 με τον Θεσπρωτο εκτός έδρας.

Ώρα 16:20 Η ενδεκάδα του ΑΟΞ: Ίτσο, Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Μπάτζιος, Ουνγιαλίδης, Θυμιάνης, Τσέλιος, Γκάβριτς, Μονρόουζ, Βιθέντε, Διαμαντόπουλος.

Ώρα 16:23 Η ενδεκάδα του Πιερικού: Τζήμας, Χαρτσιάς, Μαλιώτης, Γιαλαμίδης, Κουκόλης, ΕΜπουσί, Σούνταρ, Τόσκας, Κανούλας, Παπαδόπουλος, Ντίνας.

Ώρα 16:28 Στα αποτελέσματα των παιχνιδιών που ξεκίνησαν στις 15:00 λίγο πριν το φινάλε:
Θεσπρωτός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
Καβάλα – Απόλλων Πόντου 3-0
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός 1-2
ΠΑΟΚ Β’ – Ολυμπιακός Β’ 1-0
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας 0-1

Ώρα 16:35 Απόλυτο φαβορί σύμφωνα με τις στοιχηματικές ο ΑΟΞ, με τον άσο να πληρώνει μόλις στο 1.23. Η ισοπαλία είναι αρκετά πιο ψηλά με απόδοση 5.30, ενώ η νίκη των φιλοξενούμενων είναι στο 12.50.

Ώρα 16:42 Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανση τους, λίγο πριν αποσυρθούν στα αποδυτήρια για να επανέλθουν για την έναρξη του αγώνα.

Ώρα 16:49 Δεν άλλαξε τίποτα στα τελευταία λεπτά. Τελικά αποτελέσματα:

Ώρα 16:55 Ο Τσέτσιλας από την ΕΠΣ Γρεβενών ορίστηκε να διευθύνει αναμέτρηση, ενώ βοηθοί του είναι οι Φράγιος και Τοροσιάδης από την ΕΠΣ Μακεδονίας.

16:57 Είσοδος των δύο ομάδων, όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

8′ Χωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά.

15′ Ένα τέταρτο χωρίς τη μεγάλη φάση στα Πηγάδια. Πολύ χαμηλός ρυθμός.

19′ Επικύνδυνο γύρισμα του Μονρόουζ, δεν προλαβαίνει να μπει στη φάση ο Τσέλιος.

24′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δεληγιαννίδη, η μπάλα στο τοίχος.

30′ Aδύναμο σουτ του Γκάβριτς, μπλοκάρει εύκολα ο Τζήμας. Πρώτη τελική εντός στόχου.

35′ Μακρινό σουτ του Τσέλιου, πολλά μέτρα άουτ.

37′ Πρώτη κίτρινη στον Θυμιάνη για διαμαρτυρία.

39′ Γκοοοοοοοολλλ για τον ΑΟΞ. Ο Γκάβριτς σεντράρει από δεξιά και ο Εμπουσί στέλνει άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός 1-0.

43′ Καλό σουτ του Τσέλιου, η μπάλα λίγο άουτ.

45′ 1 λεπτό έξτρα χρόνος.

45+2′ Τέλος ημιχρόνου. ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός 1-0.

Ώρα 15:55 Η Ξάνθη ήταν ανώτερη από τον Πιερικό στο πρώτο μέρος, χωρίς να ενθουσιάσει, αλλά σημασία έχει ότι έχει πάρει το προβάδισμα και οφείλει να το διαχειριστεί. Με ένα δεύτερο γκολ τα πράγματα θα γίνουν πολύ ευκολότερα.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

49′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, μπλοκάρει ο Ίτσο.

58′ Τίποτα το αξιόλογο πριν συμπληρωθεί μια ώρα αγώνα. Παραμένει το 1-0.

66′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΞ, το σουτ του Τσέλιου περνάει λίγο άουτ.

68′ Καλό σουτ για τον Πιερικό, η μπάλα λίγο άουτ.

75′ Τελική ευθεία στην αναμέτρηση. Πάντα παραμένει το 1-0.

77′ Κίτρινη για τον Γκάβριτς.

82′ Ο Μονρόουζ φήνει τη θέση του στον Γκινσάρι.

85′ Ωραίο σουτ του Γκάβροτς από τα πλάγια, η μπάλα άουτ.

88′ Γκοοοοοοολλ για τον ΑΟΞ. Ο Γκάβροτς και πάλι σεντράρει από δεξιά και ο Τσέλιος με κοντινό πλασέ κλειδώνει το τρίποντο. ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός 2-0.

90+2′ Γκοοοοοολλλ για τον ΑΟΞ. Ο Δεληγιαννίδης πλασάρει εύστοχα για το τρίτο γκολ. ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός 3-0.

90+4′ Τέλος αγώνα. ΑΟ Ξάνθη – Πιερικός 3-0.