Α2 Ανδρών: Βήμα παραμονής για τον Έβρο Σουφλίου – Πέρασε με καθαρή νίκη από την Λαμία

Σημαντική επικράτηση και με ανατροπή για τον Έβρο Σουφλίου στην έδρα της Φθία Λαμίας με σκορ 1-3, κάνοντας σημαντικό βήμα παραμονής.

Οι Εβρίτες αιφνιδιάστηκαν στο πρώτο σετ από τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, με αποτέλεσμα να κάνουν το 1-0 με 25-20.

Η ομάδα του κόουτς Μούχλια αντέδρασα, ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση τους, ισοφαρίζοντας αρχικά σε 1-1, σε ένα οριακό σετ με 25-27.

Έχοντας ισοφαρίσει και με τη ψυχολογία με το μέρος του ο Έβρος Σουφλίου μπήκε εξαιρετικά στα επόμενα δυο σετ. Αρχικά, οι Εβρίτες πήραν προβάδισμα από νωρίς και έκαναν το 1-2 με 20-25, ενώ με το ίδιο σκορ έκανε το 1-3 και έφυγε με ένα σημαντικό τρίποντο από την έδρα της Λαμίας, στη μάχη της παραμονής.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μούχλιας): Τσιαμίτας, Κάλφας (λ), Κάβουρας, Παπαδημητρίου, Σταθέλος, Σταυρόπουλος, Τάσιου, Μούχλιας, Ζιώγας.