Α2 Ανδρών: Ήττα από την Ελπίδα στη Θεσσαλονίκη για τον Έβρο Σουφλίου

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Έβρος Σουφλίου στην έδρα της Ελπίδα Αμπελοκήπων, αλλά τελικά επιστρέφει χωρίς βαθμό ή βαθμούς από την Θεσσαλονίκη.

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Έβρος Σουφλίου, ο οποίος δοκίμασε αρκετά πράγματα ενόψει των πλέι άουτ.

Η Ελπίδα Αμπελοκήπων μπήκε καλύτερα στο πρώτο σετ, με τον Έβρο Σουφλίου να μένει κοντά στο σκορ, αλλά τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και να κάνουν το 1-0 με 25-23.

Εκκωφαντική ήταν η απάντηση του Έβρου Σουφλίου, καθώς με πολύ καλό ρυθμό έφερε άμεσα το ματς στα ίσα σε 1-1 με 14-25.

Το τρίτο σετ είχε την εικόνα του πρώτου με την Ελπίδα να κάνει μικρή διαφορά και τον Έβρο Σουφλίου να μένει κοντά στο σκορ, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τις λύσεις και να κάνουν το 2-1 με 25-23.

Έχοντας το προβάδισμα και την ψυχολογία υπέρ της η Ελπίδα Αμπελοκήπων έφτιαξε νωρίς διαφορά στο τέταρτο σετ και χωρίς να αγχωθεί έκανε το 3-1 με 25-17.

Τα σετ: 25-23, 14-25, 25-23, 25-17

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Νίκος Μούχλιας): Τσιαμίτας, Αλεξούδης Ι. Αλεξούδης Κ. Κάλφας (λ), Κάβουρας, Παπαδημητρίου, Σταθέλος, Σταυρόπουλος, Τάσιου, Μούχλιας, Τοπαλούδης, Ζιώγας.