ΕΠΣ Θράκης: Με καρέ του Βάσκου, 10-0 και… «πρωταθλητής χειμώνα» ο Πανθρακικός! Η βαθμολογία στο φινάλε του α’ γύρου

Με τον Πανθρακικό να κανει περίπατο κόντρα στους ουραγούς Ασωματους με 10-0, ολοκληρωθηκε η 13η αγωνιστική στην Α’ ΕΠΣ Θράκης που ήταν και η τελευταία του α’ γύρου.

Ο Χρήστος Βάσκος πέτυχε 4 γκολ και με αυτά πέρασε στην κορυφή των σκόρερς φτάνοντας τα 23 στο πρωτάθλημα. Το πρωτο ημίχρονο έληξε 7-0 με τον Νίκο Μπαχαρίδη να χρησιμοποιεί πολλά νέα παιδιά και την ομάδα του να είναι πρωταθλήτρια χειμωνα αφού ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος.

Το σκορ άνοιξε ο Αρετας μόλις στο 6′ και στο 11′ ο Βάσκος πέτυχε το πρώτο του τέρμα στον αγωνα με τον Σμάλη να διαμορφώνει ήδη με την συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου το 3-0. Ο Αρετάς στο 18′ και ο Σαπνάρας δέκα λεπτά αργότερα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Ωστόσο δεν ήταν αυτό το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Με δυο γκολ του Βάσκου στο 31′ και στο 36΄ διαμορφώθηκε το 7-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Ο Βάσκος ξανασκόραρε και στο 53′ επιτυγχάνοντας το προσωπικό καρέ,

Για το επόμενο ημίωρο οι παίκτες του Νίκου Μπαχαρίδη κατέβασαν ταχύτητα. Ομως στο τελευταίο δεκάλεπτο πέτυχαν άλλα δυο γκολ με τον Σπηλιωτόπουλοστο 82′ και τον Μπεναβέλη στο 90′ για το τελικό 10-0.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, Γκουτάκης (46΄ Σωπιάδης), Τζελέπης, Σαπναράς, Λειβαδιώτης, Χακάν(46΄ Σωπιάδης), Σμάλης, Καλογρανάς, Γιαννακιτσίδης(46΄ Μπεναβέλης), Βάσκος, Αρετάς (46΄ Σπηλιωτόπουλος),

ΈΝΩΣΗ ΑΣΩΜΑΤΩΝ: Μουσταφά, Χουσεϊν (19΄ Ντουμπάν), Σαλήχ Ο., Σαλήχ Ι., Χατζόγλου, Μπαλτσή, Ιμπραήμ, Λυγούρας, Βουτσάς, Ραμαδάν, Σερήφ.