ΕΠΣ Ξάνθης: Γιαπουντζής στα ντέρμπι σε Πετεινό και Αμοιρίδειο! Οι ορισμοί σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία

Έγιναν γνωστοί οι ορισμοί της ΕΠΣ Ξάνθης στα πρωταθλήματα της Α’, Β’ και Γ’ κατηγορίας.

Στο ντερμπι του Πετεινού με την Γενισέα διαιτητής θα είναι ο Θόδωρος Γιαπουτζής, ο οποίος και θα διευθύνει και το ντερμπι στο Αμοιρίδειο ανάμεσα σε ΑΠΟΞ και Αναγεννηση Χρύσας, ενώ στην Γ’ κατηγορία ο Μοσχος Γκαιτατζής θα διευθύνει το ματς κορυφής της Λευκόπετρας με την Μύκη.

Οι Καραλευθέρης, Ζαφειρίου και Διαλυνάς ορίστηκαν στο ματς της Σταυρούπολης με την Σμίνθη που δεν θα γίνει λόγω της απόφασης των γηπεδούχων. Ο λόγος ΕΔΩ.

Αναλυτικά οι ορισμοί:

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 16/1, Ώρα 15:00, Live ThrakiSportS)
Γήπεδο Κατραμίου: Απόλλων Διομήδειας – Ασπίδα Ξάνθης (Κοτινούδης, Ζαφειρίου, Διαλυνάς)
Γήπεδο Δροσερού: Φίλιππος Δροσερού – Αετός Τοξοτών (Γκαϊτατζής, Παπαδόπουλος, Τσίκας)
Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Αναγέννηση Θαλασσιάς (Δανδανόπουλος, Οτουζμπίρ, Κρυσταλλίδου)
Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστωνίδας – Απόλλων Ξάνθης (Σταφυλάς, Εμίν Κεχαγιά, Καραλιάς)
Γήπεδο Πετεινού: Άρης Πετεινού – Ελπίδα Γενισέας (Γιαπουτζής, Κουλά Χασάν, Τόσκας)
Γήπεδο Κουτσού: Π. Μελάς Κουτσού – Ηρακλής Ν. Ζυγού (Ουζουνίδης, Απ. Χρυσέλης, Βαμβακίδης)

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 15/1, Ώρα 15:00)
Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίδα Πηγαδίων – Δόξα Μυρωδάτου (Γκαϊτατζής, Σαββόγλου, Γκώγος)
Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας – Άτλας Σελίνου (Ουζουνίδης, Οτουζμπίρ, Κρυσταλλίδου)
Γήπεδο Αμοιρίδειο: ΑΠΟΞ – Αναγέννηση Π. Χρύσας (Γιαπουτζής, Παπαδόπουλος, Φεράτογλου)
Γήπεδο Σμίνθης: Σμίνθη Ξάνθης – Δόξα Σταυρούπολης (Καραλευθέρης, Ζαφειρίου, Διαλυνάς)
Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – Εχίνος Σπορ (Δρακίδης, Δανδανόπουλος, Κοτινούδης)
Ρεπό: Αετός Γοργόνας

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 16/1, Ώρα 11:00)
Γήπεδο Μαγικού: Αστέρας Μαγικού – ΑΕΚ Κυψέλης (Σταφυλάς, Τσίκας, Κεσκίνης)
Γήπεδο Λεύκης: ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ξάνθη 2 (Τόσκας, Παπαδόπουλος, Κουτσογιάννης)
Γήπεδο Μαγγάνων: Θύελλα Μαγγάνων – Κεσσάνη Ερασμίου (Καραλευθέρης, Δανδανόπουλος, Ξυδιάς)
Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου – Άρης Πετεινού Β’ (Καραλιάς, Οτουζμπίρ, Τζανίδης)
Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη – Κεραυνός Π. Κατραμίου (Ζαφειρίου, Κοτινούδης, Εμίνογλου)
Γήπεδο Λευκόπετρας: Κεραυνός Λευκόπετρας – ΑΟ Μύκη (Γκαϊτατζής, Βαμβακίδης, Γκώγος)
Ρεπό: ΑΟ Κότινος

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!