ΕΠΣ Ξάνθης: Νίκες των γηπεδούχων στα πρώτα παιχνίδια του νέου έτους! Τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία στην Γ’ Κατηγορία

Δυο στα δύο είχαμε για τους γηπεδούχους στα παιχνίδια που είχαν αναβληθεί στην Γ’ Κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης.

Για την 5η αγωνιστική ο Άρης Πετεινού (φωτό xanthi-sport) πέτυχε επτά τέρματα τα τέσσερα εκ των οποίων ο σημείωσε ο Μίλκογλου επί της Κοτύλης. Τα άλλα τρία των νικητών τα πέτυχαν οι Παπαθεοδώρου, Παυλίδης, Χριστοφορίδης.

Στο παιχνίδι για την 8η αγωνιστική στο Π. Κατράμιο ο ΑΟ Μύκης επικράτησε με 3-1 επί της ΑΠΟΞ Ραιδεστού Ραιδεστού. Προηγήθηκε με 2-0 με τα τέρματα των Σαλή Ογλού, Κιουρτ Ακίν που ήταν και σκορ του α’ ημιχρόνου. Στο β’ ημίχρονο ο Φεημή Ιλκέρ έκανε το 3-0 ενώ ο Σουντουλίδης διαμόρφωσε το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.