ΕΠΣ Έβρου: Ποδαρικό με τριάρα τη νέα χρονιά για τον Ακρίτα Δαδιάς! Η νέα βαθμολογία στο Νότιο Όμιλο

Στη μοναδική αναμέτρηση τοπικού πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε σε όλη την Θράκη μετά την έλευση του Νέου Έτους, ο Ακρίτας Δαδιάς νίκησε τον ΑΟ Αρίστεινου με 3-1.

Το παιχνίδι του Νοτίου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας στην ΕΠΣ Έβρου αρχικά είχε οριστεί την 8η αγωνιστική, αλλά αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορονοϊού που είχε ο γηπεδούχος Ακρίτας Δαδιάς. Με νέο ορισμό το παιχνίδι μεταφέρθηκε για την Κυριακή 9 Ιανουαρίου.

Ο Ακρίτας Δαδιάς ήταν ο μεγάλος νικητής της αναμέτρησης , παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι του ΑΟ Αρίστεινου προηγήθηκαν με 0-1 στο 7ο λεπτό μετά από το ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Χατζηαγγέλου. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα ισοφαρίζοντας σε 1-1 με την κεφαλιά του Παντελίδη στο 12′ μετά από σέντρα του Τσιάνκα. Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες δίχως να αλλάξει το σκορ μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό ο Παντελίδης έκανε την ανατροπή για τον Ακρίτα σημειώνοντας το 2-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στο 79′ κέρδισαν πέναλτι οι γηπεδούχοι με τον Μαργαρίτη να το εκτελεί κάνοντας την ολική ανατροπή για το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.