Γ’ Εθνική: Δεν τα κατάφερε ο Ποντιακός απέναντι στον πρωτοπόρο Μέντεκα! Η νέα βαθμολογία

Με το εκτός έδρας παιχνίδι του Ποντιακού Αλεξανδρούπολης απέναντι στον πρωτοπόρο Μέντεκα Καλαμαριάς που είχε αναβληθεί την προηγούμενη εβδομάδα ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής γυναικών.

Σε ένα πάρα πολύ δυνατό και όμορφο παιχνίδι στην έδρα του Μέντεκα Καλαμαριάς η ομάδα του Ποντιακού Αλεξανδρούπολης παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες στάθηκε πάρα πολύ καλά στο παιχνίδι, κατάφερε να προηγηθεί στο 35′ 0-1 με την ισοφάριση να έρχεται 5 λεπτά αργότερα για την ομάδα του Μέντεκα.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με το καλύτερο τρόπο αφού η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο 50′ με 2-1. Η ομάδα του Χρήστου Λαγού από εκείνο το σημείο προσπάθησε να πιέσει για την ισοφάριση και έχασε 2-3 πολύ καλές με κορυφαία το δοκάρι στο 90′. Στην επόμενη φάση δεχτήκε γκολ και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.