LIVE από τα Πηγάδια για την 7η αγωνιστική της SL2: AO Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου και παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στα υπόλοιπα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης στα Πηγάδια με τον Ολυμπιακό Βόλου για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 14:00 Αρκετή βροχή στο Xanthi FC Arena το τελευταίο διάστημα, καθώς και στην ευρύτερη περιοχή της Θράκης, με τον αγωνιστικό χώρο πάντως να είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Ώρα 14:12 Ξυπνούν αναμνήσεις από το μπαράζ του 2014 στο Βικελίδης! Μια 11άδα tips για το ΑΟΞ-Ολυμπιακός Βόλου

Ώρα 14:15 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ίτσο, Μπάτζιος, Φαζός, Ουνγιαλίδης, Τζανακάκης, Γκινσάρι, Θυμιάνης, Διαμαντόπουλος, Τσέλιος, Πλατέλλας, Γκόμεζ.

Ώρα 14:20 Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού Βόλου: Ξενοδόχοφ, Ζοσέφ, Κουντουριώτης, Βερβάρδος, Φιλίποβιτς, Κατσούκης, Σκοπελίτης, Σιαφά, Γραικός, Παπακώστας, Κιτοκό.

Ώρα 14:25 Συνεχίζουν την προθέρμανση οι δύο ομάδες, σχεδόν 20 λεπτά πριν τη σέντρα του αγώνα.

Ωρα 14:28 Υπενθυμίζουμε ότι δεν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη στην αναμέτρηση.

Ώρα 14:33 Οι δύο ομάδες αποσύρονται μετά το τέλος της προθέρμανσης.

Ώρα 14:40 Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

3′ Σέντρα και στις υπόλοιπες αναμετρήσεις του Βορείου ομίλου:
Βέροια – Απόλλων Λάρισας 0-0
Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 0-0
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας 0-1
Πιερικός – ΠΑΟΚ Β’ 0-0

4′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου, με τον Κουντουριώτη να ξεφεύγει στην πλάτη της άμυνας και να φτάνει απέναντι από τον Ίτσο, που προσπάθησε να τον περάσει αλλά δέχθηκε την κίτρινη για θέατρο.

6′ Καλό σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθης.

14′ Ανοίγει το σκορ και στην Ηγουμενίτσα ο Εβρίτης Απόστολος Σαραντίδης: Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 1-0.

16′ Ανοίγει το σκορ και η πρωτοπόρος Βέροια: Βέροια – Απόλλων Λάρισας 1-0.

17′ Δευτερόλεπτα μετά και το δεύτερο γκολ στην Ημαθία: Βέροια – Απόλλων Λάρισας 2-0.

20′ Εικοσάλεπτο στην Ξάνθη.

21′ Δεύτερο γκολ για τον Θεσρπωτό που σοκάρει τη Νίκη Βόλου: Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 2-0.

23′ Γκοοοοοοοολλλλλλ για την Ξάνθη. Ο Πλατέλλας έκανε τη σέντρα από δεξιά, με τον Διαμαντόπουλο να κοντρολάρει και να εκτελεί εξαιρετικά στην αριστερή γωνία του Ξενοδόχοφ. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου 1-0.

27′ Προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο η Ξάνθη, τόσο μετά το 1-0 όσο και πριν προηγηθεί, με το βαρύ γήπεδο όσο περνάει η ώρα να βολεύει περισσότερο τους φιλοξενούμενους που κυρίως αμύνονται και ψάχνουν την αντεπίθεση.

30′ Έχουν κερδίσει κάποια μέτρα στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι. Βρίσκει περισσότερους χώρους η Ξάνθη και μπορεί να γίνει απειλητική.

35′ Τρίτο γκολ για τον Αλμωπό που κλειδώνει το τρίποντο. Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας 0-3.

40′ Τελευταίο πεντάλεπτο στα Πηγάδια. Πάντα η Ξάνθη στο 1-0.

45+2 Ημίχρονο στα Πηγάδια. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου 1-0.

Ώρα 15:35 Τα υπόλοιπα αποτελέσματα στο Βορρά:
Βέροια – Απόλλων Λάρισας 2-0
Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 2-0
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας 0-4

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

48′ Kλειδώνει το τρίποντο η Βέροια: Βέροια – Απόλλων Λάρισας 3-0.

47′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Δόρης στη θέση Γκινσάρι.

50′ O πρώην παίκτης της Ξάνθης Οκάν Σουλεϊμάν περνάει στη θέση του Βερνάρδου.

52′ Ανακοίνωση για την διαιτησία εξέδωσε στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου.

58′ Kαλό σουτ του Θυμιάνης, η μπάλα κόρνερ.

68′ Τριπλή αλλαγή για τον Καγιέχα: Κόλα, Κόκας και Ξύδας στις θέσεις των Γραικού, Να’α και Κατσούκη

70′ Τελευταίο εικοσάλεπτο στα Πηγάδια, πάντα στο 1-0.

76′ Γκοοοοοοοοολλλ για την Ξάνθη! Αυτογκόλ από τον Κόλλα μετά τη σέντρα του Τσέλιου. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου 2-0.

78′ Ο Ιμπραΐμι περνάει στη θέση του Διαμαντόπουλου.

80′ Ο Μαρκοπουλιώτης περνά στη θέση του τραυματία και άτυχου Ξύδα.

83′ Τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση. Η Ξάνθη διαχειρίζεται άψογα το διαφαινόμενο τρίποντο.

90+5′ Τέλος αναμέτρησης. ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Βόλου 2-0.