ΕΠΣ Έβρου: Άνετο πέρασμα του Ατρόμητου Άβαντα από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης! Η νέα βαθμολόγια

Ο Ατρόμητος Άβαντα επικράτησε με 4-2 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης νικώντας στο τελευταίο παιχνίδι για την 10η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Έβρου.

Τα εύκολα… δύσκολα παρά λίγο να κάνει ο Ατρόμητος Άβαντα κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης καθώς, αν και προηγήθηκε με 3-0 οι γηπεδούχοι προσωρινά μείωσαν. Μετά ξανά πήραν διαφορά με τρία τέρματα χωρίς να το πληρώσουν, παρά τη μείωση του σκορ πήρε τελικά τη νίκη με 4-2.

Προηγήθηκε με το τέρμα του Γιώργου Λαζαρίδη στο 25΄και μετά διπλασίασε τα τέρματα του με τον Γραϊκίδη κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενος με 2-0. Στα πρώτα λεπτά και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό έγινε το 3-0 με αυτογκόλ. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν προσωρινά με το εύστοχο πέναλτι του Κυριζάκη στο 58ο λεπτό. Με το 2ο προσωπικό τέρμα του Λαζαρίδη στο 66′ έφτασε στο 4-1. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Σάκη Παπαράδη ήταν να μειώσουν σε 4-2 χάρη στο τέρμα του Μπουρντίν στο 70′, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Μετά από αυτή τη νίκη τους οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν πάλι στην 2η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος με 24 βαθμούς ισοβαθμώντας με τον Ορέστη Ορεστιάδας και στο -3 από τον πρωτοπόρο Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης. Αντίθετα οι γηπεδούχοι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης παραμένουν στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού με 7 βαθμούς ισοβαθμώντας με τον Έβρο Σουφλίου.