LIVE από το Δημοτικό Γήπεδο Νεάπολης για την 6η αγωνιστική της SL2: Νίκη Βόλου – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Νίκη Βόλου – ΑΟ Ξάνθη για την 6η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της SL2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στον αγώνα Nίκη Βόλου – ΑΟ Ξάνθη για την 6η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της SL2, στην προσπάθεια για το πρώτο διπλό της σεζόν στο πρωτάθλημα για τον ΑΟΞ και τον Νίκο Κεχαγιά.

Ώρα 14:10 Εξαιρετικός καιρός για ποδόσφαιρο στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης.

Ώρα 14:20 Αρκετός κόσμος στη γήπεδο, που όσο περνάει ο χρόνος γεμίζει και περισσότερο.

Ώρα 14:30 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ίτσο, Μπάτζιος, Ουνγιαλίδης, Παπάζογλου, Τζανακάκης, Γκινσάρι, Ιμπραΐμι, Μονρόουζ, Γκόμεζ, Θυμιάνης, Τσέλιος.

Ώρα 14:40 Η ενδεκάδα της Νίκης Βόλου: Μπάγιτς, Τσιμπούκας, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Τσουκαλάς, Κυριακίδης, Μέτσε, Κάσσος, Μιράντα, Ροχάνο.

1′ Δόθηκε το πρώτο σφύριγμα για την έναρξη του αγώνα

4′ Ο Κάσος κάνει τη σέντρα, ο Ροχανο από κοντά σουτάρει αλλά ο Ίτσο μπλοκάρει.

8′ Έκανε μια σέντρα ο Τσέλιος, μπλόκαρε ο Μπάγιτς

12′ Κόρνερ για τη Ξάνθη, μπλόκαρε ο Μπάγιτς

13′ Ζητάει πέναλτι η Νίκη, μετά από πέσιμο του Κυριακίδη. Δεν δίνει παράβαση ο Τακίδης, δείχνοντας παίζεται.

15′ Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός 1-0, Χανιά – Κηφισιά 1-0

16′ Φάουλ για τη νίκη, εκτέλεσε ο Μιράντα, ένα σουτ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Ίτσο.

17′ Σύγκρουση το Μονρόουζ με τον Τσιμπούκα, ο παίχτης της Ξάνθης φαίνεται να πονάει αρκετά.

20′ ΠΑΟΚ Β – Αναγγένηση Καρδίτσας 1-0

21‘ Έντονες αψιμαχίες τώρα, καθώς η Ξάνθη ζητάει πέναλτι σε πτώση του Μονρόουζ

23‘ Τρομερή απόκρουση του Ίτσο σε σουτ του Ροχάνο, ενώ στη συνέχεια απέκρουσε κεφαλιά ξανά του Ροχάνο, στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ

23′ Ένταση με τον πάγκο της Ξάνθης και οπαδούς της Νίκης

23΄Κίτρινη και στον πάγκο της Ξάνθης, λόγω της έντασης

30′ Πάλι νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

30′ Σουτ του Μιράντα πάνω από την εστία της Ξάνθης

33′: Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις:

Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 0-0

36′ Ουνγιαλίδης για την Ξάνθη και ο Κυριακίδης για τη Νίκη πήραν από μια κίτρινη κάρτα για τις προηγούμενες αψιμαχίες

37′ Σαφώς καλύτερη η Νίκη, η οποία έχει και κατοχή αλλά και σημαντικές φάσεις, με τον Ίτσο να κρατάει την Ξάνθη μέχρι στιγμής

39΄Ακόμη μια τεράστια ευκαιρία με τη Νίκη, έπειτα από σουτ του Μιράντα, το οποίο πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

39′ Μικρός τραυματισμός του Τσιμπούκα, έχει σταματήσει η αναμέτρηση

43′ Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις:

45′ Φάουλ του Ουνγιαλίδη, ο οποίος γλίτωσε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

45’+1 Tέλος ημιχρόνου. Ημίχρονο στον Βόλο, Νίκη Βόλου – Ξάνθη 0-0, σε ένα πρώτο μέρος, όπου η Νίκη ήταν ανώτερη και είχε τις φάσεις για να σκοράρει, με τον Ίτσο να δηλώνει παρών για την Ξάνθη.

46′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση, με τον Νίκο Κεχαγιά να έχει προχωρήσει στην πρώτη του αλλαγή με τον Πολίμο να περνάει στη θέση του Ουνγιαλίδη.

47‘ Κίτρινη για φάουλ στον Μέτσε

55′ Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις:

Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1

Χανιά – Κηφισιά 3-0

53‘ Σούτ του Μιράντα για τη Νίκη, μπλόκαρε ο Ίτσο

56′ Κόρνερ για την Ξάνθη, πέρασε ανεκμετάλλευτο

56′ Ο Δόρης στη θέση του Μονρόουζ

59′ Η Ξάνθη έβγαλε ανακοίνωση στο ημίχρονο για τη διαιτησία του κ. Τακίδη

62′ Κόρνερ για τη Νίκη, υπήρξε μια σύγκρουση στην περιοχή με τον Γρομητσάρη και τον Παπάζογλου να είναι στο έδαφος και την αναμέτρηση να έχει διακοπεί

64′ Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις:

Ζάκυνθος – Επισκοπή 0-2

ΟΦ Ιεράπετρας – Ρόδος 1-1

ΠΑΟΚ Β΄- Αναγέννηση Καρδίτας 2-1

66′ Ένταση ανάμεσα στους δύο πάγκους, ενώ ο Παπάζογλου συνεχίζει να είναι στο έδαφος

66′ Μικρή ένταση με οπαδούς της Νίκης και τον Παπάζογλου, ενώ περνούσε εκτός γηπέδου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

68′ Κόρνερ για τη Νίκη, χωρίς σημαντική εξέλιξη

70′ Ο Πάνος στη θέση του Τσιμπούκα για τη Νίκη Βόλου

74′ Φάουλ κέρδισε ο Γκόμες, ενώ υπάρχει διακοπή καθώς ο παίχτης της Ξάνθης είναι κάτω

75′ Αρκετές καθυστερήσεις και χωρίς μεγάλη φάση κυλάει το δεύτερο ημίχρονο

76‘ Εκτέλεσε το φάουλ ο Μιράντα, με τον Πάνο να πιάνει ένα σουτ, το οποίο πέρασε αρκετά μέτρα έξω

76′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Διαμαντόπουλο να περνάει στη θέση του Ιμπραϊμι.

76′ Γκοοοοοοοοοοοολλλλλλ με κεφαλιά για την Ξάνθη. Ο Γκινσάρι έκανε τη σέντρα μετά από μακρινό φάουλ, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-1.

83′ Αλλαγή για τη Νίκη, καθώς ο Τζιόρας πέρασε στη θέση του Μέτσε

85′ Ο Φαζός πέρασε στη θέση του Παπάζογλου

85′ Ένταση μεταξύ του Παπάζογλου και οπαδούς της Νίκης κατά την ώρα της αλλαγής τους.

86′ Η αναμέτρηση έχει διακοπή για να εκτονωθεί η κατάσταση

88′ Μεγάλη πιθανότητα να έχουμε και αρκετές καθυστερήσεις στην αναμέτρηση

89′ Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στις υπόλοιπες αναμετρήσεις:

ΑΕΛ – Βέροια 1-1

Ζάκυνθος – Επισκοπή 0-3

Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 1-0

90′ Τρομερό ματς γίνεται στη Λάρισα ανάμεσα στην ΑΕΛ με τη Βέροια να σκοράρει για το 0-1 στο 90 και με τη σέντρα η Λάρισα ισοφαρίζει άμεσα

90′ 9 λεπτά καθυστερήσεις στην αναμέτρηση

91′ Κίτρινη κάρτα στον Ίτσο για καθυστερήσεις

95′ Ο Βλαχομήτρος στη θέση του Μιράντα

97′ Προσπαθεί η Νίκη με βαθιές μπαλιές να φτάσει στην εστία της Ξάνθης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα

99′ Τέλος στον Βόλο, η Ξάνθη “κλέβει” τη Νίκη, με το γκολ του Παπαζόγλου στο 76′ με κεφαλιά, παρότι δεν έθελξε με την εμφάνιση της. Νίκη που φέρνει την Ξάνθη στον 1 βαθμό από την κορυφή πίσω από την Βέροια.