ΕΠΣ Έβρου: Πρωταθλητής χειμώνα ο ασταμάτητος Ιπποκράτης! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Με τρία παιχνίδια συνεχίστηκε την Κυριακή η 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Οι «γιατροί» κέρδισαν σε άλλο ένα παιχνίδι και άφησαν πάλι πίσω τους τον Ορέστη, με +3 βαθμούς από την κορυφή και είναι ανακηρύσσονται πρωταθλητές χειμώνα ανεξαρτήτως αρνητικού αποτελέσματος την τελευταία αγωνιστική (φωτό αρχείου).

Στο Διδυμότειχο οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ σχεδόν από τα αποδυτήρια αλλά οι φιλοξενούμενοι της Θράκης Φερών κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο 10λεπτο με πέναλτι Ο ΑΟ Νεοχωρίου ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό αλλά ο ΑΟ Μαΐστρου μπόρεσε και αντέδρασε σχεδόν άμεσα και στο 16ο λεπτό έφτασε στην ισοφάριση, αποτέλεσμα που έμεινε ως το τέλος αφήνοντας ανικανοποίητες και τις δύο ομάδες.

Την Δευτέρα 6/12 στις 15:00 θα πραγματοποιηθεί το παιχνίδι του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με τον Ατρόμητο Άβαντα.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗΣ)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Άρδας Καστανεών 3-0 (17′ Τρανόπουλος, 41′ Βαρσαμίδης 57′ Σιμιτσάκης)
ΑΕ Διδυμοτείχου – Θράκη Φερών 1-1 (2′ Μαντζίρης – 80′ πεν. Ντόλας)
ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Νεοχωρίου 1-1 (16΄Λαζαρίδης – 6′ Ρουσσίδης)