Ανακοίνωση της ΠΑΕ Ξάνθη στο ημίχρονο κατά της διαιτησίας Τακίδη που θυμίζει εποχή… Πανόπουλου!

Με την ανάπαυλα στο 0-0 στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης για την 6η αγωνιστική της SL2 ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και ΑΟΞ, οι Ξανθιώτες εξέδωσαν ανακοίνωση κατά της διαιτησίας του Τακίδη από το Κιλκίς.

Η Ξάνθη ζητά ξεκάθαρα πέναλτι για χέρι αμυνόμενου των γηπεδούχων μετά την προσάθεια του Γκισνάρι στο 23′, ενώ αναφέρειπως δεν ήταν η μοναδική φάση του πρώτου μισού που αδικήθηκε ο ΑΟΞ.

Αναλυτικά, όσα αναφέρουν:

Κύριε Τακίδη, θα μπορούσατε να είστε ο πρωταγωνιστής του αγώνα με μία ακριβοδίκαιη διαιτησία κι όχι να «κλέψετε» τις εντυπώσεις με τον μη καταλογισμό πέναλτι στο χέρι αμυνομένου της Νίκης στη φάση του 23ου λεπτού και σε προσπάθεια του Γκινσάρι. Δυστυχώς δεν ήταν η μοναδική στιγμή που αδικήσατε τον ΑΟΞ στο πρώτο ημίχρονο. Ελπίζουμε η ανάπαυλα να σας ηρεμήσει και να βλέπετε τα πράγματα όπως συμβαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.