A2 Ανδρών: Πάλεψε αλλά ηττήθηκε στον Περσέα ο Έβρος Σουφλίου

Το πάλεψε ο Έβρος Σουφλίου απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Περσέα, αλλά θα επιστρέψει στο Σουφλί χωρίς κάποιο πόντο.

Παρότι έπαιξε χωρίς. τον Παπαδημητρίου, τον έναν από τους δύο βασικούς ακραίους, ο Έβρος Σουφλίου ήταν ανταγωνιστικός απέναντι στην καλύτερη ομάδα μέχρι στιγμής του πρωταθλήματος, αξίζοντας κάτι παραπάνω από το 3-0.

Το πρώτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τον Περσέα να κάνει το 1-0 με 26-24, με το 2-0 να γίνεται με 25-19, ενώ με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε και το τρίτο σετ, με τους γηπεδούχους πραγματικά στις λεπτομέρειες να παίρνουν μια σημαντική νίκη.

Ο Έβρος Σουφλίου επιστρέφει χωρίς να έχει καταφέρει να πάρει κάτι από την αναμέτρηση, κρατώντας όμως την εμφάνιση.

Τα σετ: 26-24, 25-19, 25-19

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Μούχλιας): Καψαλιάρης, Αλεξούδης Ι., Αλεξούδης Κ., Κάβουρας, Καζαριάν, Κάλφας (λ), Μούχλιας Στ., Μπράτσας, Σταθέλος, Τάσιου,