Volley League: Με ανατροπή και Ανδρεάδη ο Ολυμπιακός νίκησε τον ΠΑΟΚ και κράτησε το αήττητο

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ πραγματοποιήσαν ένα ακόμη σπουδαίο αγώνα στις μεταξύ τους κόντρες, με τον Ολυμπιακό να κάνει σούπερ ανατροπή από 0-2 μέσα στην έδρα και τον ΠΑΟΚ να αγωνίζεται χωρίς τον βασικό του διαγώνιο.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε και πήρε κεφάλι στο σκορ και προηγήθηκε με 0-1, 19-25, ενώ σε ένα σετ ντέρμπι έκανε το 0-2 με 27-29.

Σε εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός αντέδρασε με τον Ανδρεάδη να περνάει στο παιχνίδι και να αποδεικνύεται κομβικός για την ομάδα του, καθώς με τη βοήθεια του αρχικά ο Ολυμπιακός έκανε το 1-2 με 25-19, και το 2-0 με 25-12, στέλνοντας την αναμέτρηση στο πέμπτο σετ.

Εκεί ο Ολυμπιακός καλύτερος στα κρίσιμα σημεία έκανε το 3-2 με 15-7, και γλίτωσε την τρίτη σερί ήττα από τον ΠΑΟΚ σε όλες τις διοργανώσεις.

Για τον Ολυμπιακό οι Εβρίτες ήταν κομβικοί στο παιχνίδι, με τον Ανέστη Δαλακούρα να έχει 10 πόντους (9/13επ., 1 άσσος, 48%υπ. 36%αρ.),ο Ανδρέας Ανδρεάδης είχε 6 πόντους (2/6επ., 4 μπλοκ) ενώ τέλος ο Σταύρος Κασαμπαλής τελείωσε με 1 πόντο (1 άσσος).