Στην Κωνσταντινούπολη ο ΣΔΚ Θράκης για την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την πρωταθλήτρια Ευρώπης Εφές

Στην Κωνσταντινούπολη βρέθηκαν μέλη του ΣΔΚ Θράκης με τον πρόεδρο Δημήτρη Μιχέλη για την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ανατολού Εφές στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Euroleague.

Όπως αποκαλύπτουν οι φωτογραφίες, οι Θρακιώτες παρακολούθησαν το παιχνίδι πίσω από τον πάγκο της ελληνικής ομάδας, ενώ είχαν την ευκαιρία να φωτογραφηθούν και να μιλήσουν μαζί τους στο ξενοδοχείο πριν την αναμέτρηση.

Για την ιστορία, οι Τούρκοι επικράτησαν του Ολυμπιακού με 88-69, καθώς παρ’ ότι οι «ερυθρόλεκοι» πάλευαν και ήτταν μαζί στο σκορ για 30 λεπτά, στο τελευταίο δεκάλεπτο έμειναν από ενέργεια και με μόλις 3 πόντους στην επίθεση δεν είχαν περιθώριο να διεκδικήσουν το θετικό αποτέλεσμα.