Γ’ Εθνική: Μεγάλο διπλό για την γυναικεία ομάδα του Σουφλίου στην Καβάλα

Mεγάλο διπλό για τα κορίτσια του Σουφλίου. Κέρδισαν εκτός έδρας την Καβάλα ’86 με 1-4 και πέτυχαν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής γυναικών.

Τα κορίτσια του Σουφλίου αφιέρωσαν τη νίκη στην συμπαίκτριά τους Ξανθή Τριανταφυλλούδη που λόγω προβλημάτων υγείας δεν μπόρεσε να ταξιδέψει με την υπόλοιπη ομάδα.

Το σκορ για τις φιλοξενούμενες Εβρίτισες άνοιξε στο 6′ η Μαρασλή, στο 13΄η Κεσούδη πέτυχε το 2-0. Με πέναλτι στο 31′ η Πουπουρέτσα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. To…κερασάκι στη νίκη του Σουφλίου, έβαλε στο 40′ η Μαρασλή μετά από μια εκπληκτική σέντρα της Παπατσιλέκα πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό τέρμα της στο παιχνίδι. Κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, χωρίς όμως να λείπουν κατά διαστήματα εξαιρετικές συνεργασίες και φάσεις για την ομάδα του Σουφλίου. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Καβάλας ήταν να μειώσει το σκορ σε 4-1 στο 66′ από την Τσαβδάρη.