ΕΠΣ Έβρου: Ισοπαλία χωρίς σκορ στο Σουφλί! Η νέα βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Λευκή ισοπαλία είχαμε στο Σουφλί μεταξύ του Έβρου και της ΑΕ Διδυμοτείχου.

Ενόψει της 7ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας, ισόπαλο έληξε το ματς μεταξύ του Έβρου Σουφλίου και της ΑΕ Διδυμοτείχου με 0-0.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις αν εξαιρέσουμε τις δύο φάσεις, μια για κάθε ομάδα. Στο 4ο λεπτό ο Τσιπλάκης έπιασε σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο Ζυγουρίτσας. Ενώ από πλευράς γηπεδούχων είχαμε στο 21′ το σουτ του Κουλουκούρα έφυγε άουτ δίχως κάποιο πρόβλημα για τον Πουρζιτίδη.

Στο ίδιο μοτίβο κυλούσε και το δεύτερο ημίχρονο έχοντας πολλές μονομαχίες στο κέντρο, υποψίες φάσεων χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι το και το 73ο λεπτό. Ο Ζυγουρίτσας απόκρουσε την προσπάθεια του Παπούδη χωρίς πρόβλημα στο 74′. Στο 77′ είχαμε ένα σουτ Κούπα αλλά απόκρουσε πάλι ο Ζυγουρίτσας. Δύο καλές φάσεις είχε το Σουφλί στο διάστημα 82′ με 84′ όπου στην πρώτη η μπάλα αποκρούστηκε από τον Πουρζιτίδη με διπλή προσπάθεια και τη δεύτερη απόκρουσε αλλά έδιωξαν τη μπάλα οι αμυνόμενοι.

Η ΑΕΔ έχει κάποια παράπονα για μη αποβολή του Κουρούδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Κεσούδη, ενώ καλοί ήταν οι Δαλής και Χριστίδου.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Παναγιώτης Καλπακίδης): Ζυγουρίτσας, Μπάμνιος (c), Ηλ. Κουτσούλας, Παπαναστασίου, Θ. Κουτσούλας, Παρασχίδης, Κουρούδης, Κουλουκούρας, Λαζίδης, Πιστιάλκας, Θεοδωρόπουλος.

ΑΕ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ (Πασχάλης Σταματάκης): Πουρζιτίδης, Αλεξακίδης, Πατιαλιάκας (c), Ν. Θάνος, Κούπας, Παπούδης, Μυσιούδης, Φωτσιτζούδης, Τσιπλάκης, Μαντζίρης, Τζουμακίδης.