Β’ Εθνική: Πάλεψε αλλά ηττήθηκε μέσα στον Πολύγυρο ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Την ήττα με 59-47 από τον Πολύγυρο γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή στο πλαίσιο της 6η αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα της Κομοτηνής έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με +2 (27-29), με όπλο την πολύ δυνατή άμυνα που κράτησε αρκετά χαμηλά τους γηπεδούχους. Στα ίδια επίπεδα κυμάνθηκε και η τρίτη περίοδος με εναλλαγές στο σκορ και το 40-39 να κλείνει την 3η περίοδο.

Στο φινάλε οι γηπεδούχοι βρήκαν καλύτερο ρυθμό επιθετικά και με τους επι μέρους 19-8 κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά και να κερδίσουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 12-12, 27-29 (ημίχρονο), 40-39, 59-47 (τελικό)

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ (Τσούρμας-Καπλανίδης): Λεπτοκαρίδης 13(2), Πιπιλιάρης 16(1), Χαλάτσης, Βαφειάδης 13(1), Κουτουξίδης 13(2), Καρασίμος 4, Καντάρκος, Κατιρτζίδης, Γούτας, Ντινάκης, Μπόλδογλου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης, Κάφκε 8, Μπορμπίδης 8(2), Κιατίν 1, Παπανδρεόπουλος 10(1), Μαλανδρής 5, Ζεκεριέ 7(1), Ναλμπάντης 1, Γκιουζελίδης 1, Χαλήλ 6.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!