Super League 2: «Χ»αμένοι βαθμοί για ΑΟΞ! Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Με το αριστερό μπήκε επιτέλους στη νέα σεζόν ο ΑΟΞ, αφού «κόλλησε» στην ισοπαλία και δεν κατάφερε να κερδίσει τον Πιερικό στη Κατερίνη.

Αντίθετα, με το δεξί ξεκίνησαν η Βέροια που επικράτησε του Αλμωπού Αριδαίας και η Αναγέννηση Καρδίτσας κερδίζοντας εντός έδρας τον Θεσπρωτό. Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ο Απόλλων Λάρισας και τα Τρίκαλα προσέφεραν γκολ και θέαμα στην μεταξύ τους ισοπαλία με 3-3, ενώ ισόπαλοι έμειναν και ο Ηρακλής με τη Νίκη Βόλου.

Το παιχνίδι του Απόλλων Πόντου με την Καβάλα δεν διεξήχθη, ενώ το ρεπό της έκανε η ΑΕΛ για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

SUPER LEAGUE 2 – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 3-3 (14′ Κανούλας, 22′ Γιαννίτσης, 71′ Λίταινας πεν – 31′ Ριζογιάννης πεν, 80′, 86′ Ελευθεριάδης)
Ηρακλής – Νίκη Βόλου 0-0
ΝΠΣ Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας 1-0 (11′ Πασάς)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Θεσπρωτός 1-0 (1′ Γκίνη)
Πιερικός – Ξάνθη 1-1 (81′ Μηλιώτης – 24′ Διαμαντόπουλος πεν)
Απόλλων Πόντου – Καβάλα – Δεν διεξήχθη
Ολυμπιακός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 3-1 (65′ Κίτσος, 72′ Μπα Α., 87′ Βοΐλης – 13′ αυτ. Καλογερόπουλος)
Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Βόλου 2-2 (24′, 56′ Κανίς – 31′ Κουντουριώτης, 54′ Μπάτροβιτς)
Ρεπό: ΑΕΛ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 1 ΑΓΩΝΑ)
1. Ολυμπιακός Β’ 3 (3-1)
———————————–
2. Αναγέννηση Καρδίτσας 3 (1-0)
-. ΝΠΣ Βέροια 3 (1-0)
4. Απόλλων Λάρισας 1 (3-3)
-. Τρίκαλα 1 (3-3)
6. Πανσερραϊκός 1 (2-2)
-. Ολυμπιακός Βόλου 1 (2-2)
8. ΑΟ Ξάνθη 1 (1-1)
-. Πιερικός 1 (1-1)
10. Ηρακλής 1 (0-0)
-. Νίκη Βόλου 1 (0-0)
———————————–
12. Απόλλων Πόντου 0 (0-0)**
-. Καβάλα 0 (0-0)**
-. ΑΕ Λάρισα 0 (0-0)*
15. Αλμωπός Αριδαίας 0 (0-1)
16. Θεσπρωτός 0 (0-1)
17. ΠΑΟΚ Β’ 0 (1-3)
* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους
** Για την τυχη του αγωνα Απολλων Ποντου – Καβάλα θα αποφασίσει το Πειθαρχικό Οργανο της SL2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η)
ΑΕ Λάρισα – Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Β’
Νίκη Βόλου – ΝΠΣ Βέροια
ΠΑΟΚ Β’ – Πασερραϊκός
Καβάλα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου
Θεσπρωτός – Πιερικός
Ρεπό: ΑΟ Ξάνθη