Pre League: Σπουδαίο δίπλο της ΑΕ Κομοτηνής στην έδρα του Πιερικού

Σπουδαία εμφάνιση σημείωσε η ΑΕ Κομοτηνής στην Κατερίνη, καταφέρνοντας να πάρει την μεγάλη νίκη με 1-4 σκορ.

Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη παρότι βρέθηκε πίσω στο πρώτο σετ βρήκε λύσεις και κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς και να πανηγυρίσει μια σπουδαία νίκη.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο στο πρώτο σετ, με τον Πιερικό να είναι σοβαρός στα κρίσιμα σημεία, με αποτέλεσμα να κατακτάει το πρώτο σετ με 27-25.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν το έβαλαν κάτω, αντιδρώντας εξαιρετικά, μειώνοντας αρχικά σε 1-1 με 18-25, ενώ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο τρίτο, κάνοντας το 1-2 , με 17-25.

Την εικόνα του δεύτερου σετ είχε και το τέταρτο, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκει λύσεις στην επίθεση και όντας καλύτερη στα σημεία να σημειώνει το 1-3 με 18-25, φεύγοντας από την Κατερίνη με ένα σπουδαίο τρίποντο.

Η νίκη για την ΑΕ Κομοτηνής είναι σπουδαία, καθώς οι Ροδοπίτες θα πάνε με ανεβασμένη ψυχολογία στο εντός έδρας ντέρμπι με τον Άθλο Ορεστιάδας

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης): Ανδρεάδης, Αραούχο, Ζαϊμης, Κυριακίδης, Σούμποτιτς, Παπάζογλου, Ποιμενίδης(λ) / Χατζόπουλος (λ)