Α2 Ανδρών: Με το αριστερό ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ήττα στα σημεία από τον Περσέα

Παρότι προηγήθηκε με 0-1, ο Εθνικός δεν μπόρεσε να μετουσιώσει το προβάδισμα του και ηττήθηκε με 3-2 από τον Περσέα στη Θεσσαλονίκη.

Ο Εθνικός μπήκε δυνατά στο πρώτο σετ και προηγήθηκε εύκολα με 20-25. Ο Περσέας βρήκε άμεση αντίδραση και ισοφάρισε εξίσου εύκολα με 25-18, κάνοντας και το 2-1 με 25-20, με τον Εθνικό να προβληματίζει.

Προβληματισμός, ο οποίος έφυγε στο τέταρτο σετ, με τον Εθνικό να ισοφαρίζει σε 2-2 με 20-25μ οδηγώντας την αναμέτρηση στο πέμπτο σετ.

Στο ται μπρεικ, ο Περσέας πιο ήρεμος και ουσιαστικός στα κρίσιμα σημεία κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ από νωρίς, κάνοντας έτσι το 3-2 με 15-12, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς, αλλά τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη.

Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Γιώργος Ανδραβίζος): Δημητριάδης, Δαλδαβερένης, Σταυρόπουλος, Καβαρατζής, Κωνσταντινίδης, Μπουφίδης, Γραμματικάκης /Χατζόπουλος, Καραπιπέρης, Σουσουρίδης