Super League: Με βασικό Ιωαννίδη «κόλλησε» στο μηδέν με τον ΟΦΗ στη Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός

Ισόπαλο δίχως τέρματα έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΟΦΗ στη Λεωφόρο με τους πράσινους για πρώτη φορά να μένουν χωρίς γκολ στο “Απόστολος Νικολαϊδης”.

Ο ΟΦΗ εγκλώβισε το τριφύλλι στο πρώτο μέρος και τον ανάγκασε να κάνει το χειρότερο πρώτο ημίχρονο τη φετινή σεζόν με αποτέλεσμα ο Παναθηναϊκός να μην σκοράρει και οι δύο ομάδες να πάνε με το 0-0 στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι πράσινοι ανέβασαν την απόδοση τους, ο Γιοβάνοβιτς έριξε στο ματς ότι είχε από τον πάγκο του για να κάνει καλύτερο επιθετικά τον Παναθηναϊκό και τα κατάφερε αλλά το τριφύλλι δεν είχε τις τελικές με τις οποίες θα μπορούσε να πετύχει ένα γκολ. Από την άλλη ο ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος δεν άντεξε να πιέζει όσο στο πρώτο 45λεπτο με αποτέλεσμα να κλειστεί στην περιοχή του για να κρατήσει το 0-0 έως το τέλος της αναμέτρησης.