Super League: Επιστροφή στις νίκες για Λουτσέσκου, «καθάρισε» στο β’ τον Απόλλωνα Σμύρνης

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ του Ραζβάν Λουτσέσκου καθώς επικράτησε με 4-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Βασικός για τον ΠΑΟΚ ο πρώην τερματοφύλακας του Πανθρακικού Αλέξανδρος Πασχαλάκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους φανέλα βασικού πήραν οι δύο πρώην αρχηγοί του ΑΟΞ, Λισγάρας και Μπαξεβανίδης.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 5′ με εύστοχο πέναλτι του Σβαμπ και στο 14′ ισοφαρίστηκε από τον Παμλίδη στην πρώτη και μοναδική τελική του Απόλλωνα στο παιχνίδι, για να έρθει όμως η δυναμική απάντηση από τους Θεσσαλονικείς στο δεύτερο ημίχρονο.

Μέσα σε έξι λεπτά, οι ασπρόμαυροι βρήκαν δύο γκολ από τους Σβιντέρσκι και Μιχαηλίδη (66′, 72′) και καθάρισαν την υπόθεση νίκη ενώ το κερασάκι στην τούρτα προστέθηκε στις καθυστερήσεις, όταν ο Αουγκούστο έγραψε το τελικό 4-1 με εκτέλεση πέναλτι.