Α2 Γυναικών: Δεν τα κατάφερε η Ασπίδα Ξάνθης στην Πυλαία στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Την ήττα με 63-34 γνώρισε η Ασπίδα Ξάνθης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 4ου ομίλου της Α2 Γυναικών μέσα στην ΑΕ Πυλαίας.

Τα κορίτσια του Νεδήμ Καρά Αχμέτ έχασαν την επαφή με το σκορ κυρίως στο 2ο δεκάλεπτο που ξέφυγε στους 15 πόντους και στη συνέχεια οι γηπεδούχες ήλεγξαν την ροή του παιχνιδιού και πήραν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Γιαννούλης-Αβραμίδου

Δεκάλεπτα: 20-12, 39-24 (αποτέλεσμα ημιχρόνου), 51-28, 63-34 (τελικό αποτέλεσμα).

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Οικονόμου 8, Μαργέτη Α. 1, Ιγγλέζου 3, Γκόγκου 1, Κωστανάκη 7(1), Διαμαντίδου 15, Κοντογιάννη 10, Μαργέτη Μ. 2, Κουρατόρα 16(4).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μπίκου, Καραλίδου Σ. 9, Ουτσούκη 13(2), Ευθυμίου 3(1), Τονικίδου, Μπαϊρακτάρ 1, Μαμαλίγκατζη 8, Καραλίδου Β., Θεοδώρου, Χατζηαντωνίου.