Super League: «Λευκή» ισοπαλία στην πρεμιέρα για την Κ17 του ΑΟΞ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα

Ισοπαλία χωρίς σκορ (0-0) ήταν το αποτέλεσμα στο ματς της πρεμιέρας για τον ΑΟ Ξάνθη Κ17 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα εντός έδρας.

Πρεμιέρα είχε η Κ-17 του ΑΟ Ξάνθης στο πρωτάθλημα Εφήβων της Super League 1 καθώς το Σάββατο το απόγευμα υποδέχθηκε την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα (φωτο xanthi-sport.gr). Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να είναι λίγο πιο επιθετικοί και στην επανάληψη οι ισορροπίες δεν διαταράχθηκαν και το 0-0 σφράγισε την αναμέτρηση.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιάννης Τομαράς της ΕΠΣ Θράκης με βοηθούς τους Δανδανόπουλο και Εμίν Κεχαγιά της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Προδρομίτης – Δημητριάδης): Ταξίδης, Μητρούσης, Βαρσάμης (32′ Νικολαίδης), Γουναρίδης, Θωμάι, Τσελεπάκης (76′ λ.τρ. Τσολακίδης), Λουλούδης (66′ Ζαχαρής), Αγοραστός, Γιαρμαντζίδης (76′ Ανηπαρόπουλος), Δεληγιαννίδης, Τουλουμενίδης.