Champions League: Πήρε το «Χ» στο τέλος ο Ολυμπιακός του «Τόρο» κόντρα στην Λουντογκόρετς στο «Καραϊσκάκης»

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο «Καραϊσκάκης» από την Λουντογκόρετς, στο πλάισιο του 1ου επαναληπτικού της 3ης φάσης των προκριματικών του Champions League, αλλά κατάφερε στα τελευταία λεπτά να ισοφαρίσει με τον Αγκιμπού Καμαρά και να πάρει το 1-1, με τον επαναληπτικό στη Βουλγαρία να είναι στην απόλυτη ισοροπία.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο για τους «ερυθρόλευκους», με την Λουντογκόρετς να ελέγχει τον χώρο του κέντρου, οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στην ανάπαυλα.

Στις αρχές του β’ μέρους, οι Βούλγαροι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντεσπόντοφ, που πέρασε τη μπάλα πάνω από το τείχος και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Τζολάκη.

Οι Πειριαώτες αύξησαν την πίεση και κατάφεραν να λυτρωθούν με το νεαρό Αγκιμπού Καμαρά, όταν είδε την μπάλα να του στρώνεται στην περιοχή μετά από διπλή καραμπόλα και με ωραίο σουτ σχεδόν από το σημείο του πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς.