Πανελλήνιο Κ21 Αγοριών: Άγγιξε την πρόκριση η ΑΕ Κομοτηνής – Ήττα παρότι προηγήθηκε με 1-2

Την ευκαιρία να πάρει μια σπουδαία και ιστορική πρόκριση σε τελικούς Πανελλήνιου έχασε η ΑΕ Κομοτηνής.

Με εντυπωσιακό τρόπο μπήκε στην αναμέτρηση η ομάδα του Κώστα Δεληγιαννίδη καθώς προηγήθηκε με 2-6, με την ομάδα της Σκύδρας να βρίσκει λύσεις, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 20-18 και στο τελος να κάνει το 1-0 με 25-23, σε ένα οριακό σετ.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ με τους Ροδοπίτες να προηγούνται με 11-14 αλλά αυτή την φορά να βρίσκουν λύσεις και να ισοφαρίζουν σε 1-1 με 20-25, δίνοντας εκ νέου ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Συναρπαστικό και το τρίτο σετ με τους «κιτρινόμαυρους» να προηγούνται σε όλη τη διάρκεια του και στο τέλος να το κατακτούν με 27-29 κάνοντας το 1-2 στα σετ.

Η Σκυδρα βρήκε την ισοφάριση και οδήγησε στο πέμπτο σετ τον αγώνα, το ποιο κατέκτησε με 15-9 και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς.