Σκόραρε ο Μάνταλος στο φιλικό με τον Απόλλωνα Λεμεσού στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Απόλλωνα Λεμεσού στο ΟΑΚΑ, στην πρόβα τζενεράλε πριν από την έναρξη των ευρωπαϊκών υποχρεώσεών της για το Europa Conference League.

Ο Λιβάι Γκαρσία ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα, με δύο υπέροχα γκολ και μία ασίστ στον Κομοτηναίο αρχηγό της Ένωησς, Πέτρο Μάνταλο, ο οποίος ακολούθησε σε απόδοση.

Η ΑΕΚ πραγματοποίησε ιδανική εκκίνηση στον αγώνα, αφού στο πρώτο 10λεπτο είχε σημειώσει δύο γκολ. Στο 6′ ο Γκαρσία τελείωσε μία όμορφη συνεργασία του Μάνταλου με τον Έλντερ Λόπες από αριστερά και στο 9′ από εκτελεστής έγινε δημιουργός, με τον Μάνταλο να σκοράρει με διπλή προσπάθεια.

Όπως στο α’ ημίχρονο έτσι και στο β’, ο Γκαρσία χρίστηκε σκόρερ στο 6′, επίσης με μία υπέροχη προσπάθεια, στην οποία πέρασε ανάμεσα από 3 αντιπάλους και πλάσαρε από κοντά, για το τελικό 3-0.