ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Πώς διαμορφώθηκε το σοκαριστικό σκορ 13-107 στην επανέναρξη του Πρωταθλήματος Παίδων

Πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο το τζάμπολ του πρωταθλήματος Παίδων, μετά την πολύμηνη απραξία λόγω του Covid, για τα πρώτα παιχνίδια της Α’ φάσης των ομίλων.

Μέσα σε μια ημέρα είδαμε από απόσυρση ομάδας και νίκη στα χαρτιά για τον Αρίωνα Ξάνθης, μέχρι ισοπαλία αλλά και παιχνίδι με σκορ… 13-107(!!)

Συγκεκριμένα στο παινχίδι του Α’ ομίλου, οι Ίκαροι Σερρών επικράτησαν με 13-107 του Πανσερραϊκού στο Κλειστό Ομόνοιας. Όπως αναφέρει το serresbasket μάλιστα, το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν 0-33, με τα «λιονταράκια» να σημειώνουν τον πρώτο τους πόντο με μία εύστοχη βολή στο 13′ (1-41), ενώ το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 4-56.

Μάλιστα την ερχόμενη Τετάρτη υπάρχει και επαναληπτικός αγώνας στο ίδιο γήπεδο, με τυπικά φιλοξενούμενους τους Ίκαρους, αφού οι αγώνες γίνονται κεκλεισμένων των θυρών.