Super League: Αντίπαλοι σε Θεσσαλικό ντέρμπι οι 19χρονοι Εβρίτες Παύλος Λογαράς και Θέμης Μυλωνάς

Στον Βόλο συναντήθηκαν μετά από καιρό ως αντίπαλοι οι 19χρονοι Εβρίτες Παύλος Λογαράς και Θέμης Μυλωνάς.

Συγκεκριμένα στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του Βόλου με την Λάρισα που έγινε στο Πανθεσσαλικό και βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 2-0.

Μάλιστα το πρώτο γκολ του Βόλου επιτεύχθηκε στο 73′ από τον Λογαρά που αν και αμυντικός το έχει στο σκοράρισμα, με το 2-0 να γίνεται στις καθυστερήσεις με τους φιλοξενούμενους να βάζουν δύσκολα παρά το γεγονός πως αγωνίζονταν 60 λεπτά με δέκα παίκτες.

Με την νίκη του ο Βόλος έφτασε τους 7 βαθμούς σε 9 αγώνες, προσπέρασε και άφησε στους 6 την ΑΕΛ έχοντας ωστόσο δυο ματς παραπάνω.

Οι δυο φίλοι και συνομήλικοι (γεννημένοι το 2002) τα είπαν μετά τον αγώνα με τον Λογαρά που φέτος έκανε το ντεμπούτο του στην Α’ Εθνική (2 συμμετοχές) να εύχεται κάτι ανάλογο στον Εβρίτη πρώην επιθετικό του Ηρακλή Κ17, Κιλκισιακού και της ΑΕ Διδυμοτείχου.