Στο βάθρο του Πανελληνίου Motocross της Σπερχειάδας ο Σταύρος Βαγγελακάκης της ΛΕΜΕ

Το χάλκινο μετάλλιο στην πρώτη του συμμετοχή σε αγώνα του φετινού Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross στην κατηγορία MX 125 κατέκτησε ο Σταύρος Βαγγελακάκης της Λέσχης Μοτοσυκλετιστών Έβρου.

Ο Βαγγελακάκης αγωνίστηκε με KTM SX 125 και κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία του. Αυτός ήταν ο δεύτερος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross και διεξήχθη στην πίστα MX Park της Σπερχειάδας με ρεκόρ συμμετοχών για το ελληνικό πρωτάθλημα καθώ δηλώθηκαν και έλαβαν μέρος 164 αθλητές.

Οι αθλητές της ΛΕ.Μ.Ε συνεχίζουν την εξαιρετική αγωνιστική πορεία. Πέρα από τον φερέλπι Βαγγελακάκη, ο Μιχάλης Βαξεβάνης με εξαιρετική εμφάνιση κατέλαβε την 11η θέση στην κατηγορία MX300 με KTM SX 250 ενώ σταθερή αξία στην κατηγορία MX Senior ο αθλητής Τομυ Αναγνώστου Τόμυ κατέλαβε την 9η θέση με yzt YAMAHA 450.

Αξίζει τέλος να σημειωθεί ότι η επίσης φερέλπις νεαρή αθλήτρια Δέσποινα Μανδάνη δεν ακολούθησε την αποστολή λόγω σχολικών υποχρεώσεων.