Α’ Εθνική: Βαριά ήττα με 9-0 από την ΑΕΛ για την Βασίλισσα της Θράκης στη Λάρισα

Πολύ βαριά ήττα, πιθανότατα την βαρύτερη της ιστορίας της, γνώρισε η Βασίλισσα της Θράκης στην Λάρισα, στην αναμέτρηση με την ΑΕΛ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Ποδοσφαίρου Γυναικών.

Η ΑΕΛ επικράτησε με 9-0 επιτυγχάνοντας τα επτά από τα τέρματά της στο δεύτερο 45λεπτο, αφού στο πρώτο ημίχρονο οι Ξανθιώτισσες είχαν καταφέρει να κρατήσουν το σκορ στο 2-0.

Από δύο τέρματα πέτυχαν οι Λάσκου, Μούστο και Ριμπάνσκα και από ένα οι Ναφούλα, Γούλα και Νικολαΐδου, σε αναμέτρηση που φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Φιλιππούπολης.

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα η Βασίλισσα παραμένει χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας απολογισμό μέχρι στιγμής ένα τέρμα υπέρ και 27 κατά.

Tην επόμενη αγωνιστική η Βασίλισσα της Θράκης υποδέχεται στο Δημοτικό Γήπεδο της Θαλασσιάς τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, ενώ υπενθυμίζεται ότι εκκρεμεί και η αναμέτρηση με την Καστοριά που αναβλήθηκε την περασμένη εβδομάδα λόγω Covid.