Super League 2: Ποδαρικό Βασιλακάκη με νίκη της Δόξας Δράμας στη Λάρισα! Τα αποτελέσματα στα πλέι άουτ και η βαθμολογία

Στα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής για τα πλέι άουτ της Super League 2 το μεσημέρι της Τρίτης είχαμε ένα διπλό και δύο ισοπαλίες.

Η Δόξα Δράμας στο ντεμπούτο του Θρακιώτη κόουτς Κώστα Βασιλακάκη επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα στην Λάρισα και πλέον βρίσκεται στο +4 από τον Καραϊσκάκη που είναι κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού (αν δεν γίνει η αναδιάρθρωση), ενώ οι Θεσσαλοί θα πρέπει να δώσουν όλα από εδώ και πέρα και για να μην μπλέξουν.

Σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι ήθελαν οπωσδήποτε τη νίκη, ο ΟΦΙ και τα Τρίκαλα αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Η ομάδα της Ιεράπετρας είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθούσε να φανεί απειλητική, ενώ όποτε έκανε προσπάθεια προς την αντίπαλη εστία είτε δεν βρήκε στόχο, είτε έπεφτε πάνω στον εξαιρετικό νεαρό τερματοφύλακα των Τρικάλων, Περλιέσι. Μια από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στο παιχνίδι, ήταν και το δοκάρι με τον Κούστα στο 90′.

Στην Άρτα ΑΕ Καραϊσκάκης και Παναχαϊκή αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 σε ένα τρομερό ματς με δύο ανατροπές! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με το αυτογκόλ του Μουστακόπουλου αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Κουσκουνά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του 1ου ημιχρόνου. Στο 65′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή σε 2-1 με το γκολ του Λαρέα, οι Αρτινοί ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Μαύρου στο 72′ και στο 87′ ο Καραϊσκάκης κρατούσε στα χέρια του νίκη παραμονής με το γκολ του Ρούνεϊ, όμως, ο Μπάτροβιτς του πήρε την μπουκιά από το στόμα στο 90+3′.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

SUPER LEAGUE 2 – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 1-2 (21′ Γιάκος – 28′, 34′ Μαυριάς)
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Τρίκαλα 0-0
ΑΕ Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή 3-3 (5′ αυτ. Μουστακόπουλος, 72′ Μαύρου, 87′ Ρούνεϊ – 45+1′ Κουσκουνάς, 65′ Λαρέα, 90+3′ Μπάτροβιτς)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Παναχαϊκή 31 (23-24)
2. Απόλλων Λάρισας 25 (15-22)
3. ΑΟ Τρίκαλα 25 (16-20)
4. Δόξα Δράμας 24 (19-41)