Πάλι εκτός αποστολής ο Δημήτρης Σιώπης στην ισοπαλία της Μιχαλόβτσε

Άλλον έναν αγώνα χωρίς τον Δημήτρη Σιώπη έδωσε η Ζεμπλίν Μιχαλόβτσε με τον Εβρίτη αμυντικό να μένει πάλι εκτός αποστολής.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την έδρα της Σένιτσα η Μιχαλόβτσε. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Δημήτρης Πόποβιτς στο 29′ αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πριν την λήξη του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό το γκολ της ισοφάρισης σε 1-1 πέτυχε ο θηριώδης αμυντικός (1,96m) Αντόνιο Ασάνοβιτς γιος του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, Αλιόσα.

Παρά το βαθμό που πήρε η Ζεμπλίν παρέμεινε στην τελευταία θέση με 27 βαθμούς και η Σένιτσα είναι στο +1 και τους 28 βαθμούς και την τέταρτη θέση.

Επόμενος αγώνας της Μιχαλόβτσε είναι το Μεγάλο Σάββατο κόντρα στην πρωτοπόρο Ρουζόμπεροκ.