Football League: Πρώτο γκολ για τον Μαρκόφσκι στην ήττα της Καλαμάτας στο “Ελ Πάσο”

Το πρώτο του γκολ πέτυχε ο πρώην του ΑΟΞ, Μάρκο Μαρκόφσκι με την φανέλα της Καλαμάτας αλλά δεν ήταν αρκετό καθώς η “Μαύρη Θύελλα” γνώρισε την ήττα από την Καλλιθέα.

Ο Σέρβος επιθετικός άνοιξε λογαριασμό στα γκολ με την Καλαμάτα αφού σκόραρε στο 27′ από το σημείο του πέναλτι βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Η Καλλιθέα αντέδρασε και στο 42ο λεπτό με γκολ του Σταύρου έφτασε στην ισοφάριση για το 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους με τον Στούπη να ευστοχεί στο 60′ με πέναλτι γράφοντας το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Για τους φιλοξενούμενους ο πρώην τερματοφύλακας του Πανθρακικού Δημήτρης Ταΐρης ξεκίνησε στη αρχική εντεκάδα, όπως και ο πρώην επιθετικός του Έβρου Σουφλίου Λόρενς Κέρι ώσπου αντικαταστάθηκε στο 80′ από τον Νατσιόπουλο.