Super League 2: Πάτησε 2η θέση ο ΑΟΞ αλλά ξεχνά την πρωτιά μετά το διπλό ανατροπής του Ιωνικού στη Λιβαδειά! Η νέα βαθμολογία

Ο ΑΟΞ έστω και αν δυσκολεύτηκε κατάφερε να φύγει νικητής από την Ιεράπετρα επί του ΟΦΙ και να συνεχίσει τα επιτυχή του αποτελέσματα.

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΑΟΞ κατάφερε να αποδράσει με το διπλό μέσα από την Ιεράπετρα. Ο Καπνίδης στο 80′ και ο Μικελτάντζε στο 88′ ήταν οι σκόρερ της Ξάνθης ενώ ο Ντάλα Κόστα είχε ανοίξει ο σκορ στο 45ο λεπτό.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής που έγινε στη Λειβαδιά επικράτησε ο Ιωνικός παίρνοντας με ανατροπή τη νίκη με σκορ 2-1 από τον Λεβαδειακό, ρίχνοντάς τον στην 3η θέση.

Τέλος στη Ρόδο ο Διαγόρας με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε με 2-0 τα Τρίκαλα, ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στην 6η θέση.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου για την 21η αγωνιστική και η νέα βαθμολογία έχουν ως εξής: