Ο Ράνος με το 15ο φετινό γκολ το 3-1 στη νέα νίκη για τον ΑΣΙΛ

Σκόραρε ξανά ο Αντώνης Ράνος στην νίκη του ΑΣΙΛ με 3-1 κόντρα στην ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα.

Ο Ξανθιώτης επιθετικός Αντώνης Ράνος πέτυχε το 2ο γκολ της ομάδας του στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης και έτσι έφτασε τα 15 στο πρωτάθλημα.

Το σκορ είχε ανοίξει για τους γηπεδούχους μόλις στο 3′ ο Νικολάου, ο Ράνος έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ με 2-0 στο 11′ ενώ στο 13ο λεπτό ήρθε η μείωση του σκορ σε 2-1 με το αυτογκόλ του Μάτζιαλου, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το γκολ του Τσούπρου στο 76′ ανέβασε το σκορ σε 3-1 όπου έμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού με την ομάδα του ΑΣΙΛ να συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα.

Μετά από αυτήν τη νίκη ο ΑΣΙΛ βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας με 41 βαθμούς ενώ η ΕΝΥ είναι στην προτελευταία θέση με 18 βαθμούς.